Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator

V dňoch 14.-16.9.2012 sa v Prahe uskutočnil XIX. ročník medzinárodného justičného futbalového turnaja štyroch krajín NEPREČÍTANÉ

Článok bol nastavený ako .
    18.09.2012UčPS tím
    PencilPridaj
    Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
    PencilPošli PencilTlač

Na turnaji sa zúčastnili justičné družstvá z Maďarskej republiky (pod hlavičkou Súdu v Pécsi), Českej republiky (pod hlavičkou Mestského súdu v Prahe), Rakúskej republiky (Viedeň, Wiener Richter) a Slovenskej republiky pod záštitou Krajského súdu Bratislava.

Pozvanie usporiadateľa prijala, a to nielen na oficiálnu účasť na otvorení turnaja, ale aj na povzbudzovanie slovenského družstva na ihrisku, štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR JUDr. Monika Jankovská.

V semifinálových zápasoch odohratých v piatok 14.9. (2x40 minút) medzi družstvami Slovenskej republiky a Rakúskej republiky (6:1), resp. Českej republiky a Maďarskej republiky (1:4) sa rozhodlo, že v zápasoch o umiestnenie v sobotu 15.9. popoludní sa v stretnutí o 3.-4. miesto stretli justičné družstvá Českej republiky a Rakúskej republiky (5:2) a vo finále sa stretli družstvá Slovenskej republiky a Maďarskej republiky.

Pre každým rokom sa zlepšujúce družstvo z Maďarskej republiky to bola prvá účasť vo finálovom stretnutí pri jeho štvrtom vystúpení na tomto turnaji (pred štyrmi rokmi nahradili kolegov zo SRN, z Mníchova).

Po vyrovnanom a do poslednej minúty zaujímavom stretnutí sa však opäť tešilo slovenské družstvo, ktoré po góle Petra Sepešiho z prvého polčasu z penalty, no najmä po dobrom kolektívnom výkone pod vedením trénerskej dvojice Romana Huszára a Pavla Malicha zvíťazilo vo finále 1:0.

Základom úspechu bol výborný výkon brankára Jozefa Malicha i celej obrany (Baka, Koneracký, Sádovský, Valenčin) podporený ostatnými hráčmi stredovej formácie i útoku. V útoku bol nebezpečný najmä Erik Holbík, ktorému sa však jeho veľké šance premeniť nepodarilo.

Ozdobou turnaja bol športový výkon Martiny Kubínovej v stretnutí s rakúskymi kolegami (hrala na poste pravého záložníka), ktorej organizátori udelili osobitné ocenenie.

Rovnako si zaslúži spomenúť a oceniť výkony českých rozhodcov, ktorí rozhodovali stretnutia s veľkým nadhľadom, veľmi presne a korektne. Za ich angažovanie patrí organizátorom podujatia vďaka a rešpekt.

O pohodu v slovenskom družstve sa starali aj ostatní členovia výpravy najmä Pavol Adamčiak, Lenka Praženková a Soňa Pekarčíková.

Záverečné zhodnotenie turnaja potvrdilo pozitívny prínos tohto podujatia pre utuženie vzťahov a vzájomného poznania zúčastnených družstiev.

Hostiteľom jubilejného XX. ročníka turnaja bude Slovenská republika.