Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Časť Európy antisemitské útoky ignoruje NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  15.11.2017Ústredný zväz židovských náboženských obcí v Slovenskej republike (Spracoval: Michael Válek )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Európska únia nesleduje dôsledne zločiny a incidenty súvisiace s antisemitizmom. Uviedla to Agentúra EÚ pre základné práva (FRA). Jedenásť z 28 štátov Únie neposkytlo FRA za rok 2016 oficiálne údaje o incidentoch súvisiacich s antisemitizmom alebo takéto informácie vôbec nezaznamenali.

  "Bez takýchto údajov bude aj naďalej boj proti antisemitizmu všeobecným a nezacieleným," uvádza sa vo vyhlásení FRA zverejnenom minulý týždeň. K neúplnosti obrazu o antisemitizmom motivovaných zločinoch a incidentoch prispievajú aj rozdielne metódy zberu dát a nízka miera ich nahlasovania obeťami.

   

  Aj krajiny, ktoré činy motivované nenávisťou k Židov nahlasujú, by mali skvalitniť ich monitorovanie. V roku 2012 uskutočnila FRA rozsiahly prieskum na vzorke 6000 židovských respondentov, z ktorého vyplýva, že až 12 percent z nich sa stalo obeťou verbálnych útokov súvisiacich s ich vierovyznaním. Štyri percentá respondentov zaznamenali fyzické útoky alebo sa im niekto fyzickým útokom vyhrážal. FRA na budúci rok prieskum zopakuje.

   

  Nijaké policajné záznamy o trestných činoch a incidentoch súvisiacich s antisemitizmom nedodali FRA Maďarsko, Litva, Malta a Portugalsko. Medzi krajiny, ktoré tejto organizácii neposkytli údaje o podobných činoch za rok 2016 patria Fínsko, Holandsko, Írsko, Luxembursko, Slovensko, Švédsko a Taliansko.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti