Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Cloud computing - ohrozuje ho ochrana údajov hospodárskych zvierat? NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  29.11.2011EurActiv.sk (Spracoval: JUDr. Peter Sepeši )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Najväčšou prekážkou pre tzv. cloud computing, ktorý sa šíri Európou, je rozdielna implementácia smernice na ochranu osobných údajov v jednotlivých členských štátoch EÚ. Ochrana citlivých údajov sa nemusí týkať iba osôb alebo firiem, ale aj hospodárskych zvierat.

  Hlavným problémom pre cloud je rozdielna implementácia Smernice o ochrane osobných údajov v jednotlivých členských štátoch EÚ,“ povedal novinárom zdroj z prostredia Európskej komisie.

  Európska komisia sa podľa neho v súčasnosti snaží o čo najrýchlejšiu harmonizáciu tejto legislatívy dvadsaťsedmičkou. Existujúca smernica by mala byť zapracovaná do nariadenia, ktoré bude ľahšie vynútiteľné ... čítať viac


  Celý článok si môžete prečítať TU

  Zdroj: Euractiv.sk; 29.11.2011


  Cloud computing (nazývaný aj výpočtové mračno) je novým riešením v oblasti IT. Prináša zmenu v spôsobe skladovania a uchovávania informácií a tiež v spôsobe prevádzkovania aplikácií. Spoločnosť pri ňom nevlastní individuálne počítače, všetko je namiesto toho umiestnené v takzvanom cloude (mračne) - teda v počítačoch a serveroch, ktoré sú fyzicky umiestnené u poskytovateľa služby a ktoré má zákazník k dispozícií pomocou internetu.

  Najväčšou obchodnou výhodou mračna je, že spoločnosti, ktoré ho využívajú tým môžu ušetriť náklady na hardvérové vybavenie a tiež znížiť svoje svoje náklady na jednotku spolu s tým ako rastie dopyt. Pre zákazníkov to znamená, že veľké objemy informácií budú potenciálne dostupné z hociktorého zariadenia, ktoré je pripojené na internet.

  S ochranou osobných údajov však často koliduje práve cloud computing. Tento systém umožňuje prostredníctvom internetu spoločnostiam, verejnej správe a jednotlivcom prístup k údajom a softwaru z počítačov, ktoré sa nachádzajú na inom mieste.


  Súvisiace predpisy EÚ:

  Smernica Európskeho parlamentu a Rady 2002/58/ES z 12. júla 2002, týkajúca sa spracovávania osobných údajov a ochrany súkromia v sektore elektronických komunikácií (smernica o súkromí a elektronických komunikáciách) (Ú. v. ES L 201, 31.7.2002, s. 37 – 47)

  Smernica Európskeho parlamentu a Rady 95/46/EHS z 24. októbra 1995 o ochrane fyzických osôb pri spracovaní osobných údajov a voľnom pohybe týchto údajov (Ú. v. ES L 281, 23.11.1995, s. 31 – 50)

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti