Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

EÚ sa obáva nových pravidiel Googlu na ochranu súkromia NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  09.02.2012EurActiv.sk (Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Americká spoločnosť Google oznámila, že chce zjednotiť pravidlá ochrany osobných údajov v rámci svojich internetových služieb, medzi ktoré patrí sociálna sieť Google+, e-mailová služba Gmail alebo internetový prehrávač YouTube. Nové pravidlá by mali platiť pre Android, operačný systém pre mobilné telefóny, ktorý Google vyvíja.

  Európska pracovná skupina pre ochranu údajov firmu vyzvala, aby spustenie nových pravidiel odložila. Chce najskôr preskúmať prípadný konflikt s európskymi zákonmi o ochrane osobných údajov. Predseda skupiny Jacob Kohnstamm zaslal spoločnosti dopis.

  V dopise sa píše: „Žiadame o odklad, aby sme sa mohli uistiť, že nenastane nedorozumenie ohľadom záväzkov firmy dostatočne informovať svojich klientov a európskych občanov. Preto chceme najskôr dokončiť našu analýzu,“ píše sa v dopise pracovnej skupiny, ktorá je dozorným orgánom zloženým zo zástupcov národných úradov pre ochranu osobných údajov a Európskeho inšpektora ochrany údajov.

  Pracovná skupina je dozorným orgánom, zloženým zo zástupcov národných úradov pre ochranu osobných údajov a Európskeho inšpektora ochrany údajov. Skupina taktiež požiadala francúzsky Úrad pre dohľad nad ochranou osobných dát, aby preveril možné dopady zmien v ochrane dát.

  Čítajte viac na EurActiv.sk


  Zdroj: EurActiv.sk
  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti