Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Debyrokratizácia školstva NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  25.02.2011Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR spustilo Projekt znižovania administratívnej záťaže učiteľov a riadiacich pracovníkov základných a stredných škôl. Jeho cieľom je znížiť administratívnu záťaž a byrokraciu na školách, ktorá nastala najmä po prijatí nového školského zákona a s ním súvisiaceho množstva vyhlášok, smerníc a metodických pokynov vysvetľujúcich tento zákon. Za najväčší problém považuje rezort školstva duplicitu jednotlivých tlačív, ako aj nutnosť posielať materiály nielen v elektronickej, ale aj v tlačenej podobe.

  Ministerstvo sa preto rozhodlo do procesu debyrokratizácie zapojiť samotných učiteľov a riadiacich pracovníkov. Tí prostredníctvom portálu wiki.skoly.org môžu posielať svoje podnety a výpočet činností, ktoré v jednotlivých mesiacoch musia urobiť. Posielať ďalšie podnety môžu ešte do 31. marca, po tomto termíne sa uskutoční analýza získaných informácií, komunikácia vo vnútri rezortu, ale aj s ostatnými orgánmi štátnej správy a následne prijatie potrebných opatrení.

  Rezort školstva verí, že projekt debyrokratizácie regionálneho školstva prispeje k zefektívneniu práce na školách, keďže učitelia získajú viac času na učenie a z ich náplne práce sa odstráni zbytočná administratívna záťaž. Okrem toho vníma podnety z praxe za rozhodujúce pri implementácii samotného projektu.


  Zdroj: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti