Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

NOVINKA! Organizácia súdov a prokuratúry - štruktúra, postavenie a úlohy orgánov ochrany práva NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  19.04.2017JUDr. Jaroslav Čollák PhD.
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač


  Publikácia - učebnica Organizácia súdov a prokuratúry Slovenskej republiky - štruktúra, postavenie a úlohy orgánov ochrany práva z dielne nášho člena Jaroslav Čolláka, ktorej partnerom sa stalo aj naše občianske združenie UčPS komplexne spracúva po viac ako 20 rokoch na Slovensku problematiku organizácie súdov a prokuratúry, ich postavenie, úlohy, štruktúru a systematiku či ich vzájomné vzťahy pri ochrane práva. 

  Krátke intro k publikácii: 

  "Ochrana práva. Základná myšlienka ktoréhokoľvek člena našej spoločnosti v prípade, ak sa ocitne v stave ohrozenia, alebo porušenia svojho práva, či akejkoľvek inej právnej pozície. Čo však musí každý z nás podstúpiť a absolvovať pri snahe o nápravu právne nesúladného stavu? Aké subjekty vstupujú do procesu ochrany práv? Čo má spoločné právny poriadok, štát, štátne orgány a pozícia jednotlivca ako základného stavebného kameňa dnešnej spoločnosti? Učebnica podáva ucelený výklad o orgánoch, ktoré svoju zákonnú pôsobnosť smerujú k ochrane práv, ktoré právny poriadok adresuje ich nositeľom. Proces ochrany práva môže mať rôzny charakter. V množine orgánov ochrany práva nadobúdajú významnú úlohu predovšetkým súdy v celom rozsahu aktuálnej sústavy súdov v podmienkach Slovenskej republiky – počnúc okresnými súdmi, krajskými súdmi, Najvyšším súdom Slovenskej republiky, či Špecializovaným trestným súdom. Je logické, že nie je možné zabúdať taktiež na postavenie, štruktúru, fungovanie a úlohy Ústavného súdu Slovenskej republiky. Rovnako dôležitou je prokuratúra Slovenskej republiky, ktorá výkonom svojich právomocí jednak na trestnom, ale rovnako na tzv. "netrestnom úseku" dohliada na dodržiavanie zákonnosti v celej jej šírke. "

  Dostupné aj online na: http://www.alescenek.cz/detail-zbozi/ustavni-pravo-32:1:1/organizacia-sudov-a-prokuratury-sr-struktura-postavenie-a-ulohy-organov-ochrany-prava-108974.html  

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti