Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
     Pojmy     Spojené štáty americké (USA)

Pojem: Spojené štáty americké (USA)

Všetky pojmy

Guvernér New Jersey poslal zákonodarcom späť legislatívny návrh týkajúci sa medicinálnej marihuany

pero

Guvernér Chris Christie poslal návrh zákona, ktorý mal umožniť väčšiu prístupnosť pacientom k medicinálnej marihuane a aj väčšiu prístupnosť neplnoletých k nej. Christie súhlasil s podpísaním zákona, ak zákon prejde úpravou, ktorá by umožňovala, že jedlé formy marihuany budú určené len pre neplnoletých a vypustenie ustanovenia, ktoré stanovuje, že na nárok dieťaťa v programe stačí iba potvrdenie lekára.

Čítajte viac...

Najvyšší súd v Novom Mexiku: Neanglicky hovoriaci môžu byť v porote

kladivo5

Najvyšší súd tak rozhodol potom, čo sa Samora, odsúdený za vraždu, z časti rozsudku odvolal, pretože súd zamietol potencionálneho člena poroty z dôvodu, že nehovoril dobre po anglicky. Súd ale nevyhovel jeho v časti odvolania, kde Samora požadoval obnovu konania, nakoľko nevzniesol túto námietku počas súdneho procesu.

Čítajte viac...

USA: Občania narodení v Jeruzaleme nemôžu mať v pase miesto narodenia Izrael

2470961_male_hand_holding_an_american_passport_in_blue_tone_color

Federálny odvolací súd pre Washington D.C. rozhodol, že americkí občania, ktorí sa narodili v Jeruzaleme, ktorý nie je Spojenými štátmi rozoznaný ako hlavné mesto Izraelského štátu, nemôžu mať v pase uvedené štát Izrael ako miesto narodenia.

Čítajte viac...

USA: Porota rozhodla o nevine Georga Zimmermana

14.07.2013 Michael Válek   |  Rýchla aktualita
g_130430_cvr_zimmerman_9p.photoblog600George Zimmerman, podozrivý z úmyselného zastrelenia 17-ročného afro-američana Trayvona Martina, bol porotou jednomyseľne zbavený viny.
Čítajte viac...

USA: Južná Karolína ako posledný štát zrušila vo väzení segregáciu HIV pozitívnych väzňov

vazenie

Južná Karolína ako posledný štát Spojených štátov amerických zrušila oddelenie HIV pozitívnych väzňov od ostatných väzňov za účelom zlepšenia zdravotnej starostlivosti a federálneho rozhodnutia, ktoré zakázalo segregáciu v Alabame.

Čítajte viac...

USA: Najvyšší súd rozhodol o neplatnosti časti Voting Rights Act

Seal_of_the_United_States_Supreme_Court.svgNajvyšší súd Spojených štátom amerických označil časť Voting Rights Act z roku 1965, ktorá podmieňuje štáty, ktoré majú tendenciu byť diskriminačné, meniť volebné podmienky len so súhlasom federálnej vlády za neplatnú.
Čítajte viac...

V prípade Zimmerman sa začal výber poroty

g_130430_cvr_zimmerman_9p.photoblog600V pondelok sa začal výber poroty pre prípad Zimmerman, ktorý bude pre neobvykle náročnú situáciu - silná medializácia prípadu a malá nezaujatosť ľudí, trvať do budúceho týždňa.
Čítajte viac...

Spojené štáty americké podpíšu zmluvu OSN o regulácií zbraní

VZ_OSN_jpgAmerický minister zahraničných vecí, John Kerry, potvrdil, že prezident Barack Hussein Obama podpíše zmluvu o regulácií zbraní.
Čítajte viac...

USA: Doktor Kermit Gosnell bol odsúdený za vraždu prvého stupňa

e3f35400d201f0f4794bbc78a76d8f03

Doktor špecializovaný na interrupciu, Kermit Gosnell, bol odsúdený za vraždu troch novorodeniatok, ktoré sa narodili živé a z neúmyselného zabitia pacientky, ktorý zomrela následkom predávkovania liekov vrámci potratu.

Čítajte viac...

Spojené štáty americké si dnes ctia Prezidenta Georga W. Busha Jr.

George_Bush_1

V Dallase, Texase si dnes prostredníctvom otvorenia Prezidentského centra, ctia osobu a servis štátu a taktiež svetu bývalého Prezidenta Georga W. Busha mladšieho. Vďaka v vyzbieraným $250 miliónov to je doteraz najväčšie a najdrahšie Prezidentské centrum.

Čítajte viac...

USA: Senátori žiadajú označiť podozrivého Tsarnaeva ako „nepriateľského bojovníka“

resized__223x150_vazenie

Podozrivý z bombového útoku v meste Boston, Dzhokhar Tsarnaev, bude možno označený za tzv. nepriateľského bojovníka, čo by malo za následok stratu nároku na obhajobu zo strany štátu a ostatné práva v súlade „Právom vojny“ kvôli silnejšiemu, lepšiemu a dôkladnejšiemu vyšetrovaniu.

Čítajte viac...

Vývoj zákonodarnej moci v Spojených štátoch amerických

Pri rozoberaní a analyzovaní akejkoľvek témy týkajúcej sa Spojených štátov amerických je najdôležitejším faktorom historické pozadie Spojených štátov, ich idea a myšlienka, ktorá dokázala v priebehu niekoľko storočí vytvoriť „superkrajinu“ hrdo pýšiacu sa na vrchole pyramídy.

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti