Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
     Tématické oblasti     Medzinárodné právo verejné

Podľa správy OSN sú v sýrskom konflikte vinné obe strany

VZ_OSN_jpg

Vyšetrovatelia OSN sa na základe oznámili, že aj keď sýrska vláda je skoro určite zodpovedná za tohtoročný májový masaker, za vojnové zločiny vrátane vraždy, brania rukojemníkov a ostreľovania civilistov je zodpovedná aj opozícia – rebeli.

Čítajte viac...

Spojené kráľovstvo hrozí Španielsku žalobou kvôli Gibraltáru

strait_gibraltar

Britský premiér David Cameron obvinil Španielsko z úmyselného a politicky motivovaného obmedzovania britských rybárskych plavidiel a že plánuje žalovať Španielsko, aby stratilo hraničnú kontrolu nad Gibraltárom. 

Čítajte viac...

Izraelský Kabinet schválil zákon o referende rozhodujúcom o konflikte s územím Palestíny

israel_flag

Zákon je revolučným v Izraelsko-Palestínskom konflikte, nakoľko podmieňuje každé vládou schválené rozhodnutie týkajúce sa vzdania sa suverenity niektorých území Izraelského štátu referendom občanov. Zákon musí ešte schváliť Knesset, zákonodarný zbor štátu Izrael.

Čítajte viac...

USA: Občania narodení v Jeruzaleme nemôžu mať v pase miesto narodenia Izrael

2470961_male_hand_holding_an_american_passport_in_blue_tone_color

Federálny odvolací súd pre Washington D.C. rozhodol, že americkí občania, ktorí sa narodili v Jeruzaleme, ktorý nie je Spojenými štátmi rozoznaný ako hlavné mesto Izraelského štátu, nemôžu mať v pase uvedené štát Izrael ako miesto narodenia.

Čítajte viac...

Jordánsko odoprelo prepustiť klerika Aba Quatadu na kauciu

kladivoPod deportácií radikálneho moslimského klerika Aba Quatadu, ktorý je obvinený zo „sprisahania na vykonanie teroristických činov“, Jordánsky súd mu odoprel kauciu bez udania dôvodu.

Čítajte viac...

Európska únia pridala časť Hizballáhu do zoznamu teroristických skupín

EU

Európska únia na základe minuloročného bombového útoku v Bulharsku a iránskej podpory v Sýrii, odsúhlasila, že militatná zložka organizácie Hizballáh bude pridaná na tzv. čiernu listinu teroristických skupín.

Čítajte viac...

VB: Dolná komora schválila referendum v otázke zotrvania v EÚ

EU_UK_flag

Dolná komora parlamentu jednohlasne (304-0) odsúhlasila zákon, ktorý bude garantovať celonárodné referendum o otázke zotrvania v Európskej únii. Ak zákon prejde aj v Hornej komore, referendum sa bude konať v roku 2017.

Čítajte viac...

Výstava "Doba bronzová - Európa bez hraníc"

21.06.2013 Michael Válek   |  Rýchla aktualita
resized__150x122_Cloud_Computing_Series

Jedna správa strieda druhú. Ešte pred pár hodinami sa zdalo, že nemecká kancelárka Angela Merkelová a ruský prezident Vladimir Putin neotvoria výstavu v Petrohrade pre nezhody v prejavoch. Merkelová mala dokonca predčasne ukončiť návštevu Ruska. Na výstave s názvom "Doba bronzová - Európa bez hraníc" sú totiž aj predmety, ktoré počas druhej svetovej vojny ulúpili sovietski vojaci v Nemecku.

Čítajte viac...

Líbya: Stranníckym vedúcim kampane hrozí trest smrti za blasfémiu

kladivo5

Ali Tekbali a Fathi Sager – vedúci kampane pre Líbyjskú nacionálnu stranu, jednu z ôsmich parlamentných strán čelia kvôli predvolebnej kampani v roku 2012 obvineniam za blasfémiu, za ktorú im hrozí trest smrti.

Čítajte viac...

Charta Organizácie Spojených národov

Text Charty OSN v slovenskom jazyku redakčne spracovaný na stránke Učenej právnickej spoločnosti.
Čítajte viac...

Bývalý zamestnanec CIA údajne vynášal utajované informácie

klavesnicaV prípade vynášania informácií z National Security Agency o tom, že Agentúra má prístup ku všetkým súkromným informáciám, bol identifikovaný podozrivý - bývalý zamestnanec CIA Edward Snowden, ktorý sa identifikoval sám prostredníctvom internetového videa.
Čítajte viac...

Vyhláška ministra zahraničných vecí publ. pod č. 120/1976 Zb. o Medzinárodnom pakte o občianskych a politických právach a Medzinárodnom pakte o hospodárskych, sociálnych a kultúrnych právach

Text Vyhlášky č. 120/1976 Zb.ministra zahraničných vecí z 10. mája 1976 o Medzinárodnom pakte o občianskych a politických právach a Medzinárodnom pakte o hospodárskych, sociálnych a kultúrnych právach, redakčne spracovaný na stránkach UčPS. 

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
MailPošlite svoj príspevok

Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

Podmienky zverejnenia