Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
     Tématické oblasti     Trestné právo procesné

Za trestné činy bude možné postihovať aj firmy

resized__170x170_kladivo2 Ministerstvo spravodlivosti SR pripravilo nový nástroj na boj proti korupcii, daňovým trestným činom a ďalším druhom kriminality. Vďaka novému zákonu o trestnej zodpovednosti právnických osôb sa konkrétni páchatelia vybraných druhov trestných činov už nebudú môcť skrývať za činnosť obchodných spoločností ani iných právnických osôb. Predložením návrhu zákona do pripomienkového konania si zároveň Slovenská republika plní svoje záväzky vo vzťahu k viacerým zahraničným organizáciám, predovšetkým OECD.
Čítajte viac...

MUDr. D. Rath není vyňat z pravomocí orgánů činných v tr. řízení

kladivo Nejvyšší soud v Brně rozhodoval ve věci návrhu bývalého poslance MUDr. Davida Ratha na jeho vynětí z pravomoci orgánů činných v trestním řízení. Senát Nejvyššího soudu rozhodl, že obviněný MUDr. David Rath není vyňat z pravomoci orgánů činných v trestním řízení. Trestní řízení ve věci zločinu přijetí úplatku tedy může i nadále pokračovat.
Čítajte viac...

Poslanci schválili modernejšie pravidlá vo väzenstve

vazen Vo väzniciach budú platiť modernejšie pravidlá výkonu trestu, ktoré umožnia lepšie pracovať s odsúdenými a viac ich motivovať k aktívnemu plneniu povinností. Predpokladá to novela zákona o výkone trestu odňatia slobody, ktorú dnes schválila Národná rada SR. Obdobné pravidlá sa zavádzajú aj pri výkone väzby.
Čítajte viac...

VB: Obvinení v trestných procesoch si možno budú musieť platiť za forenzné dôkazy

17.07.2013 Michael Válek   |  Rýchla aktualita
pic_forensic_science_degree

Firmy sústreďujúce sa na forenznú vedu a skúmajúce potencionálne kľúčové dôkazy týkajúce sa kriminálnych procesov si účtujú približne £800 za deň, čo bude pravdepodobne nútiť obvinených platiť tento poplatok, pokiaľ nebude preplácaný štátnym fondom určeného na právnu pomoc.

Čítajte viac...

Afgánsky sudca oslobodil troch odsúdených za týranie maloletej

sahar

Pomocou nového účinného zákona v Afganistane, ktorý dovoľuje príbuzným nevypovedať voči sebe navzájom, sudca nechal prepustiť troch odsúdených, ktorí väznili, týrali a nechali vyhladovať 15-ročnú nastávajúcu nevestu.

Čítajte viac...

VB: Rozhodnutie Najvyššieho súdu môže sťažiť vojenské operácie

22.06.2013 Michael Válek   |  Rýchla aktualita
images

Najvyšší súd vo Veľkej Británií rozhodol, že interpretácia Human Rights Act má byť extenzívna a zahrnúť aj zodpovednosť za nedbanlivosť ministra obrany.

Čítajte viac...

Líbya: Stranníckym vedúcim kampane hrozí trest smrti za blasfémiu

kladivo5

Ali Tekbali a Fathi Sager – vedúci kampane pre Líbyjskú nacionálnu stranu, jednu z ôsmich parlamentných strán čelia kvôli predvolebnej kampani v roku 2012 obvineniam za blasfémiu, za ktorú im hrozí trest smrti.

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
MailPošlite svoj príspevok

Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

Podmienky zverejnenia