Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

VI. ročník Memoriálu Milana Hanzela sa uskutoční 17.11.2014 v HANT Aréne (ŠH Pasienky v Bratislave) NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  26.10.2014JUDr. Peter Sepeši
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  V minulých dňoch prebehla komunikácia JUDr. Petra Sepešiho s pani JUDr. Idou Hanzelovou (obaja sú členovia UčPS), v rámci ktorej obaja zhodne konštatovali spokojnosť s priebehom minuloročného ročníka memoriálu a na tom základe aj záujem na zorganizovaní VI. ročníka Memoriálu Milana Hanzela, športovo-spoločenského podujatia právnickej komunity. 

  Priebeh doterajších ročníkov Memoriálu Milana Hanzela a najmä jeho účastníci svojou prítomnosťou a atmosférou, ktorú počas prvých štyroch ročníkov vytvorili, rozhodujúcou mierou prispeli k tomu, že sa toto právnické podujatie usadilo nielen v kalendári ale najmä v mysliach a srdciach kolegov a priateľov Milana Hanzela, ako aj ďalších viac či menej aktívnych účastníkov, či fanúšikov tohto športovo-spoločenského podujatia.

  Organizátorom podujatia bude Učená právnická spoločnosť, ktorá pripraví podujatie v spolupráci s Generálnou prokuratúrou SR, Ministerstvom spravodlivosti SR a stavovskými právnickými organizáciami, ktoré sa týmto spôsobom taktiež hlásia k tradícii a hodnotám, na ktorých je toto podujatie založené, tradícii a hodnotám, ktoré toto podujatie vytvára.

  Napriek tomu, že v slovenskej justícii neustále rezonujú rôzne diskusie závažného charakteru, (nielen) právnická verejnosť ešte stále očakáva dôležité rozhodnutia ústavného súdu vo viacerých veciach, ktoré sa týkajú statusu sudcov, prokurátorov, čakateľov, prebiehajú diskusie súvisiace s ďalšími pripravovanými významnými zmenami právneho poriadku (rekodifikácia občianskeho práva), si právnická obec žije ďalej svojim každodenným životom, do ktorého určite má patriť - pripomenúť si dôstojne významné osobnosti zo svojich radov, ktoré boli nositeľmi nadčasových hodnôt a prístupov, ktoré pre nás sú a navždy ostanú inšpiráciou a vzorom v tom ako komunikovať, viesť, riadiť, či rozhodovať v náročných situáciách a veciach.

  Aj preto sa Učená právnická spoločnosť rozhodla podujať s podporou Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky a Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky a so súhlasom pani Idy Hanzelovej na zorganizovanie VI. ročníka Memoriálu Milana Hanzela - medzinárodného právnického futsalového turnaja, ktorý sa uskutoční v tradičnom termíne 17. novembra 2014 (tento rok to bude v pondelok) v Bratislave v HANT Aréne (športová hala Pasienky).

  Okrem zástupcov právnických povolaní sa na podujatí zúčastnia osobní priatelia a kolegovia Milana Hanzela, aby si spoločne pripomenuli tohto skvelého človeka. Dňa 16. novembra 2014 o 14.00 sa môžete k nám pridať k odovzadniu kytičky a venca na hrob Milana Hanzela na cintoríne v obci Bodíky alebo tam môžete zájsť aj kedykoľvek inokedy sami a venovať Milanovi Hanzelovi chvíľku spomienky.

  Na podujatí by sa aj tento rok mali zúčastniť naši priatelia z Maďarskej republiky pod hlavičkou Generálnej prokuratúry Maďarskej republiky, ktorí predbežne neoficiálne potvrdili záujem o účasť, resp. reprezentanti Českej republiky pod hlavičkou štátnych zástupcov ČR, a druhý krát a zúčastní družstvo právnikov Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky.

  O príprave a priebehu VI. ročníka Memoriálu Milana Hanzela budeme priebežne informovať na stránkach Učenej právnickej spoločnosti a verím, že aj na webových sídlach právnických komôr, ministerstva spravodlivosti a generálnej prokuratúry.

  JUDr. Peter Sepeši
  za organizačný výbor 

  Informácie o I. ročníku Memoriálu Milana Hanzela (2009), vrátane fotogalérie si môžete pozrieť - TU

  Informácie o II. ročníku Memoriálu Milana Hanzela (2010), vrátane fotogalérie si môžete pozrieť - TU

  Informácie o III. ročníku Memoriálu Milana Hanzela (2011), vrátane fotogalérie si môžete pozrieť - TU

  Informácie o IV. ročníku Memoriálu Milana Hanzela (2012), vrátane fotogalérie si môžete pozrieť - TU

  Informácie o V. ročníku Memoriálu Milana Hanzela (2013), vrátane fotogalérie si môžete pozrieť - TU

  Fotogaléria fotografií zo života Milana Hanzela - TU

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti