Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Nezávislý audit elektronického mýtneho systému NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  04.02.2011Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR sa rozhodlo podrobiť elektronický mýtny systém nezávislému auditu. Vyplýva to zo záverov stredajšieho zasadnutia Komisie pre efektívnosť mýta. Týmto rozhodnutím ministerstvo zároveň pokračuje v napĺňaní programového vyhlásenia vlády, v ktorom sa zaväzuje preskúmať „projekt elektronického mýta z hľadiska presadzovania verejného záujmu“.

  Audit bol aj požiadavkou Únie autodopravcov Slovenska, ktorí dlhodobo elektronické mýto kritizujú a tvrdia, že je nefunkčné.

  Prvý podpredseda vlády a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ ubezpečil členov komisie, že je v záujme ministerstva riešiť problematické miesta mýtneho systému. „Nechcem, aby táto komisia bola iba sama pre seba, ale aby fungovala a veci sa pohli dopredu,“ povedal na stretnutí Ján Figeľ.

  Ďalším krokom ministerstva, ktorý je výsledkom dohody komisie, je návrh na zníženie pokút za mýtne priestupky. V súčasnosti môžu dopravcovia za absenciu OBU jednotky či jazdy bez úhrady mýta dostať pokutu v blokovom konaní 1655 eur a v správnom konaní je to 2655 eur.

  Po novom by výška pokút mala byť 700, resp. 1300 eur, čo predstavuje pokles o takmer 60 percent. Počíta s tým novela zákona o elektronickom výbere mýta, ktorá je v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

  Zasadnutie komisie, v ktorej sú zástupcovia ministerstva dopravy, autodopravcov (ČESMAD a UNAS), Národnej diaľničnej spoločnosti, Mýtnej polície a firmy SkyToll, ktorá systém elektronického mýtneho systému na Slovensku prevádzkuje, sa v stredu uskutočnilo už štvrtýkrát. Témou zasadnutia bola aj dostupnosť distribučných miest, ich označovanie informačnými tabuľami, zlepšenie zvukovej modifikácie palubnej jednotky a možnosť platiť mýto prostredníctvom internet bankingu.


  Tlačové oddelenie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR


  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti