Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Prínos úspešných športovcov do športu - na otázky UčPS odpovedá Richard Lintner NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  18.01.2016Richard Lintner (Spracoval: Ing. Simoneta Sepešiová )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Lintner

  Na otázky UčPS odpovedá pán Richard Lintner,
  hokejovy Majster sveta z Goteborgu 2002, bronzový medailista z Helsínk 2003, mnohonásobný reprezentant Slovenskej republiky v ľadovom hokeji, účastnik zimných OH 2002 a Svetového pohára 2004.

  1. Prečo je dôležité posilniť postavenie športovcov a ich zastúpenie v riadení športu?

  Šport sa všeobecne vyvíja veľkou rýchlosťou. To, čo platilo pred rokom už celkom neplatí dnes. Elitní športovci majú bezprostredný kontakt s najnovšími prvkami, ktoré do športu prichádzajú a preto, ak chceme byť moderní, musíme tieto prvky integrovať do nášho systému. Ako je lepšie to robiť, ako prostredníctvom ľudí, ktorí majú tieto informácie takzvane z prvej ruky, zažité a otestované na vlastnej koži. V tomto smere je dôležité aby sme našich športovcov aj prostredníctvom duálneho vzdelávania, ktoré je podporené aj novým ZoŠ pripravovali aj na možný plynulý prechod z aktívneho športu do trénerských, alebo manažérskych funkcií.

  2. Aké nové prvky môžu priniesť športovci, resp. bývalí úspešní športovci do riadenia slovenského športu?

  Veľa sa v poslednom čase rozpráva na tému športovej psychológie, ktorá je na Slovensku v porovnaní s vyspelými krajinami len v plienkach. V rámci tréningových procesov sa svet uberá z veľkej časti až vedeckou cestou, kde sa snaží rozobrať celý proces prípravy do čo najmenších detailov a potom tie detaily jednotlivo skúmať, maximalizovať a následne poskladať späť do jedného celku, čo by malo priniesť optimálnu efektivitu práce. Toto sú len niektoré príklady pohľadov, ktoré by sa mali globálne aplikovať do slovenského športu a nielen na úrovni jednotlivcov. 

  3. Ako je to s obsadzovaním zástupcov športovcov vo vedení športových organizácií v iných štátoch?

  Pokiaľ ide o hokej tak organizácie v moderných hokejových krajinách si systematicky pripravujú a vychovávajú budúcich funkcionárov už dlho počas aktívnej kariéry vybraných športovcov. Je to z praktických ale aj z marketingových dôvodov. Praktické sú pochopiteľne dlhodobá znalosť daného prostredia, dobre pracovné a spoločenské návyky, ktoré šport vytvára a z marketingového hľadiska je to vytváranie dôveryhodnosti a imidžu organizácii, ak ju aj po aktívnej kariére reprezentujú a podporujú verejnosťou známe a dôveryhodné osobnosti.

  auto → sk
  hokejovy Majster sveta z Goteborgu 2002, bronzový medailista z Helsínk 2003, mnohonásobný reprezentant Slovenskej republiky v ľadovom hokeji, účastnik zimných OH 2002 a Svetového pohára 2004
  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti