Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Životopis JUDr. Milana Hanzela, CSc. NEPREČÍTANÉ 

     
    Článok bol nastavený ako .
    20.10.2010Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast
    PencilPridaj
    Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
    PencilPošli PencilTlač


    JUDr. Milan Hanzel, CSc.
    * 21. 04. 1947  -  † 22. 11. 2008

    JUDr. Milan Hanzel, CSc. sa narodil 21. 4. 1947 v Košiciach.

    V Košiciach absolvoval základnú a strednú školu.

    Ďalšie vzdelávanie:

    1960 - 1965, SVŠ Košice
    1965 - 1970, Právnická fakulta, Univerzita Komenského v Bratislave
    1984 - 1988, vedecká ašpirantúra, Katedra trestného práva, Univerzita Komenského v Bratislave
    1997 – 1997, študijný pobyt - systém trestného súdnictva a efektívnosť jeho činnosti, Anglicko
    1999 – 1999, študijný a profesijný pobyt - ministerstvo spravodlivosti USA


    V roku 1965 nastúpil na štúdium na Právnickej fakulte UK v Bratislave, ktoré úspešne zavŕšil v roku 1970.

    V roku 1971 sa stal justičným čakateľom. Sudcovskú prax vykonával v rokoch 1972 - 1989 na vojenských obvodných súdoch.

    V rokoch 1984-1988 na Katedre trestného práva, kriminalistiky a kriminológie Právnickej fakulty UK v Bratislave absolvoval vedeckú ašpirantúru, kde zároveň pracoval ako externý učiteľ.

    V roku 1989 sa stal sudcom a predsedom Vyššieho vojenského súdu v Trenčíne.

    Od novembra 1992 vykonával stáž na Ministerstve spravodlivosti SR a bol poverený výkonom funkcie štátneho tajomníka Ministerstva spravodlivosti SR.

    Pracoval v poradnej komisii Ústavnoprávneho výboru SNR a bol členom odbornej komisie Výboru Národnej rady SR pre petície, právnu ochranu a bezpečnosť.

    Od 16. marca 1994 do 13. decembra 1994, počas vlády Jozefa Moravčíka vykonával funkciu ministra spravodlivosti.

    Po odchode z ministerstva spravodlivosti v decembri 1994 vykonával funkciu sudcu vojenského súdu.

    Od roku 1996 pracoval v legislatívnej komisii Slovenskej advokátskej komory a svoje teoretické a praktické poznatky z trestného práva uplatňoval v činnosti Ústavu štátu a práva Slovenskej akadémie vied.

    Od 21. decembra 1998 bol prokurátorom Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky a vykonával funkciu I. námestníka generálneho prokurátora.

    18. januára 1999 ho parlament zvolil za generálneho prokurátora a 19. januára ho predseda parlamentu Jozef Migaš vymenoval do funkcie.

    Milan Hanzel bol ženatý a mal dve deti.


    Zdroj: leaders.sk / osobnosti.sk / mesto.sk/kosice

    Komentáre
    Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
    Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
    Prihlásenie
    Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
    • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
    • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
    • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
    • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
    • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

    Online prenos

    Udalosti a podujatia

    • Žiadne udalosti
    MailPošlite svoj príspevok

    Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

    Podmienky zverejnenia