Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

USA: Univerzity ponúkajú kurzy práva pre neprávnikov

vzdelavanie

Už 30 univerzít v Spojených štátov ponúka dvojročné kurzy práva pre právnych "lajkov", aby zvýšili právne povedomie u pracujúcich profesionálov.

Čítajte viac...

USA: Federálne súdy žiadajú o krízovú finančnú podporu

american_flag_2a

Americké federálne súdy požiadali Kongres o krízový balíček na udržanie približne 550 zamestnancov a na finančné zabezpečenie priebehu federálnych konaní.

Čítajte viac...

Vyvolení a potláčaní: Židia (k 65. výročiu nezávislosti Štátu Izrael)

Aj keď to bude znieť veľmi vulgárne a pravdepodobne aj s nádychom antisemitizmu, zrkadlový odraz Židov v dnešnej spoločnosti je odraz z prasknutého zrkadla, ak je vôbec možné nevylúčiť jeho existenciu. Slovo Žid v ľuďoch vyvoláva asociácie s nosatým diablom, ktorý si medlí ruky nad peniazmi a teší sa z toho, ako niekoho práve drzo ošklbal. Kto ale Židia naozaj sú a odkiaľ pochádzajú? Nedávne výskumy Dr. Atzmona a kolektívu z roku 2010 hovoria o tom, že samotný národ Židov pochádza zo starobylej Mezopotámie, odkiaľ sa šíril ďalej najprv v zajatí novobabylonského panovníka Nabukadnesara II. a neskôr po ich oslobodení perzským kráľom Kýrosom v roku 539 pr.n.l., keď dobil Novobabylonskú ríšu.

Čítajte viac...

Štát Izrael oslavuje 65. výročie jeho vzniku

israel_flag

Presne pred 65. rokmi vyhlásilo Svetové sionistické hnutie na čele Davidom Ben-Guriónom nezávislosť štátu Izrael, vtedy známeho ako Eretz-Israel, ktorá bola následne sprevádzaná prvou arabsko-izraelskou vojnou.

Čítajte viac...

USA: Doktor Kermit Gosnell bol odsúdený za vraždu prvého stupňa

e3f35400d201f0f4794bbc78a76d8f03

Doktor špecializovaný na interrupciu, Kermit Gosnell, bol odsúdený za vraždu troch novorodeniatok, ktoré sa narodili živé a z neúmyselného zabitia pacientky, ktorý zomrela následkom predávkovania liekov vrámci potratu.

Čítajte viac...

USA: Federálny súd zamietol registráciu software-u ako patent

resized__200x150_patent

V prípade CLS Bank International v. Alice Corporation súd rozhodol v pomere hlasov 7:3, že patentovanie software-u nie je možné z dôvodu abstraktnosti a nespĺňania kumulatívnych podmienok a vlastností potrebné na patent, ktorý software nespĺňa.

Čítajte viac...

Bývalý guatemalský diktátor Efraín Ríos Montt bol odsúdený za genocídu

resized__150x150_kladivo2

Efraín Ríos Montt, bývalý de facto prezident Guatemaly, bol odsúdený na trest odňatia slobody 80 rokov za genocídu Mayských indiánov a zločiny proti ľudskosti. Náčelník Ixilských mayov, Antonio Caba, označil verdikt za verdikt, ktorý „zlomil beztrestnosť a dosiahol spravodlivosť.“

Čítajte viac...

Stav slobody vierovyznania v Iráne sa neustále zhoršuje

resized__150x155_zemegula

Stav slobody vierovyznania v Iráne sa v ostatnom roku aj zhoršoval, uviedla to vo svojej najnovšej výročnej správe americká komisia, monitorujúca stav náboženskej slobody vo svete.

Čítajte viac...

V Nemecku zatkli bývalého strážníka koncentračného tábora Osvienčim

justicia_obloha

V južnom Nemecku chytili a zatkli bývalého strážnika v Osvienčime Hansa Lipschisa. Lipschis je jedným z 50 stále žijúcich bývalých strážnikov, ktorí sú na zozname nemeckej investigatívnej akcie, ktorá ma za úlohu zatknúť a potrestať bývalých strážnikov koncentračných táborov.

Čítajte viac...

Libanon podáva stažnosť na Izrael

resized__183x150_Cloud_Computing_Series

Libanonský minister zahraničných vecí Adan Mansour požiadal ambasádora Organizácie spojených národov v Sýrii o vyplnenie a podanie sťažnosti Bezpečnostnej rade za „Izraelskú agresiu, ktorá narušila vzdušný priestor a tým suverenitu Libanonu.“

Čítajte viac...

USA: Návrh zákona umožňuje ne-občanom byť v súdnej porote

resized__175x150_kladivo

V štáte Kalifornia sa bude jednať o návrhu zákona, ktorý by umožnil imigrantom, ktorí nie sú občanmi Spojených štátov amerických, byť členmi súdnej poroty.

Čítajte viac...

V pondelok sa začne občiansky proces vo veci „neoprávneného usmrtenia“ Michaela Jacksona

resized__175x150_kladivo

V pondelok sa zaháji občiansky proces, v ktorom matka zosnulého speváka Michaela Jacksona žaluje firmu AEG Live, ktorá najala Jacksonovho lekára, ktorý spôsobil jeho smrť, o 40 miliárd dolárov.

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti