Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Súd v Saudskej Arábii uložil občianskemu aktivistovi trest odňatia slobody na 4 roky a 300 rán bičom

vazen Súd v Saudskej Arábii v nedeľu odsúdil politického aktivistu Omar al-Saeeda k štyrom rokom odňatia slobody a 300 ranám bičom kvôli tomu, že naliehal Saudskú Arábiu, aby sa stala konštitučnou monarchiou. Aktivisti za ľudské práva odsúdili al-Saeedovo uväznenie ako ďalší pokus Saudskej Arábie k potlačeniu občianskeho odporu.
Čítajte viac...

Severná Kórea prepustila amerického turistu

Merrill_Newman_20131130210057_320_240Americký turista, 85-ročný veterán Merrill Newman, ktorý bol pri odchode z 10-denného výletu v Severnej Kórei zadržaný za údajné vojnové zločiny počas Kórejskej vojny, bol kvôli jeho ospravedlneniu a zlý zdravotný stav prepustený a bol mu umožnený návrat domov.
Čítajte viac...

Zomrel bývalý prezident Južnej Afriky Nelson Mandela

mandela Vo veku 95 rokov zomrel bývalý prezident Južnej Afriky Nelson Mandela, ktorý bol prvým čiernym juhoafričanom zastávajúcim túto funkciu a prvým zvoleným v plne rezprezentovaných, multirasových voľbách. Informáciu o jeho smrti zverejnil prezident Južnej Afriky Jacob Zuma.
Čítajte viac...

Detroit má nárok na vyhlásenie konkurzu

kladivo2 Sudca Amerického konkurzného súdu pre východný obvod Michiganu rozhodol, že mesto Detroit je oprávnené podať návrh na vyhlásenie konkurzu podľa Kapitoly 9 amerického konkurzného zákona, čo znamená najväčší komunálny bankrot v histórii Spojených štátov amerických.
Čítajte viac...

Sudca v New Jersey zakázal terapie sexuálnej konverzie

kladivo5 Sudca okresného súdu v New Jersey potvrdil zákon, ktorý zakazuje využívanie terapie sexuálnej konverzie. Neidentifikovaní rodičia 15-ročného chlapca podali žalobu ohľadom o zásahu do ich práva, ktoré im umožňuje naďalej používať konverznú terapia na svojho syna.
Čítajte viac...

Experti OSN žiadajú prímerie v Sýrii kvôli evakuácií civilistov

UN Zástupkyňa generálneho tajomníka OSN pre humanitárne záležitosti a koordinátorka núdzovej pomoci OSN Valerie Amos vyzvala všetky strany sýrskeho konfliktu o prímerie v oblasti vidieka Damasku, aby humanitárne organizácie mohli evakuovať zostávajúcich civilistov a dodať lekársku pomoc a zásoby do oblastí konfliktov.
Čítajte viac...

Najvyšší súd Spojených štátov pojednával o troch kľúčových prípadoch

american_flag_2a Americký Najvyšší súd vypočúval stanoviská v troch prípadoch, vrátane prípadu pozitívnej diskriminácie a prípady, kde boli podané žaloby na zahraničné korporácie na amerických súdoch.
Čítajte viac...

Vo veku 93 rokov zomrel bývalý Hlavný Rabín Štátu Izrael Haim Ovadia Yosef

8666216513_da32df1b3d_z__1_ Yosef, ktorý bol aj tzv. Posek - právny teoretik, ktorý rozhoduje o Halakhe v prípadoch, keď predchádzajúce právne orgány nerozhodli, alebo v situáciách, kedy precedens založený na Halakhe neexistuje, zomrel na následky celkového kolapsu organizmu.
Čítajte viac...

Expert OSN je znepokojený nad situáciou v Sudáne

resized__163x150_UN Nezávislý znalec OSN vo vyjadril "hlboké znepokojenie" nad zadržiavaním občanov a silnou cenzúrou médií, ktorá podlieha sudánskej vláde. Podľa správ aspoň 800 aktivistov bolo zatknutých počas demonštrácie týkajúcej sa zníženia dotácií na palivo, ktorá takmer zdvojnásobila cena benzínu v Sudáne.
Čítajte viac...

Ukrajinský Prezident podpísal zákon na zlepšenie podmienok vo väzniciach

agreement

Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč podpísal zákon pre zlepšenie podmienok vo väzniciach s cieľom dosiahnuť bližšiu integráciu s EÚ. Tento zákon bol potrebný pre podpísanie EU-Ukrajinskej dohody o pridružení, ktorá by mala byť podpísaná v novembri tohto roku.

Čítajte viac...

Bezpečnostná rada OSN schválila rezolúciu voči Sýrii

UN

Po dvoch týždňoch vyjednávaní a vetovaní západných členov Bezpečnostnej rady Ruskom a Sýriou, Bezpečnostná rada schválila rezolúciu voči Sýrii, ktorej obsahom je zaistiť a zničiť chemické zbrane, ktoré má Sýria k priamej dispozícií. Rezolúcia ale nezakotvuje priamu sankciu voči Sýrií. O sankcii bude musieť byť ďalšie rokovanie Bezpečnostnej rady ak Sýria nesplní podmienky v prvej schválenej rezolúcií.

Čítajte viac...

Námestník prezidenta Kene požiadal Medzinárodný trestný súd o odloženie jeho procesu

ICC_Picture

William Ruto, námestník prezidenta Kene, ktorý čelí obvineniam zo zločinov proti ľudskosti, požiadal Mezinárodný trestný súd o odloženie jeho súdneho procesu, aby sa mohol vrátiť do Kene a zaoberať sa teroristickými útokmi, ktoré sa udiali v nákupnom centre v Nairobi.

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti