Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Izraelský Ústavný súd označil časť zákona týkajúci sa zadržiavania cudzincov za protiústavný

israel_flag

Najvyšší súd Izraela zrušil v novelu zákona z roku 2012 o prevencii infiltrácie vyhlásil zákon za protiústavný. Zákon umožňoval policajným silám zatknúť nelegálnych imigrantov a zadržiavať ich až po dobu troch rokov bez súdneho procesu.

Čítajte viac...

Podľa správy OSN sú v sýrskom konflikte vinné obe strany

VZ_OSN_jpg

Vyšetrovatelia OSN sa na základe oznámili, že aj keď sýrska vláda je skoro určite zodpovedná za tohtoročný májový masaker, za vojnové zločiny vrátane vraždy, brania rukojemníkov a ostreľovania civilistov je zodpovedná aj opozícia – rebeli.

Čítajte viac...

Kenský parlament rokuje o zrušení členstva v Medzinárodnom trestnom súde

Kenya_Parliament

Kenský parlament rokuje o upustení viazanosti Rímskym štatútom a vzdania sa členstva Medzinárodného trestného súdu a ak parlament tento výstup schváli, Keňa sa stane prvou krajinou, ktorá by tak urobila. Medzinárodný trestný súd sa vyjadril, že vystúpenie nebude mať vplyv na už trvajúci proces s prvým námestníkom prezidenta Kene, Williamom Rutom, keďže tento proces už začal.

Čítajte viac...

Republikánska časť Kongresu podporí Americkú intervenciu v Sýrií

Capitol_Building_at_Night__Washington_DC

John Boehner, zástupca Snemovne reprezentantov a Eric Cantor, väčšinový líder Kongresu, obaja Republikáni, sa vyjadrili, že v hlasovaní Kongresu podporia Baracka Husseina Obama vo vojenskom zásahu v Sýrií.

Čítajte viac...

Zomrela legenda svetovej žurnalistiky David Frost

images_2

Vo veku 74 rokov zomrel na následky infarktu David Frost - satirik, moderátor súťažných programov a politický novinár, známy najmä kvôli jeho post-Nixonovských rozhovoroch s Prezidentom Nixonom známych ako The Nixon interviews (Nixonove rozhovory)

Čítajte viac...

Guvernér Severnej Karolíny súhlasil so zákonom znemožňujúcim používať šaríu pri rozhodovaniach súdov

northcarolina_seal

Guvernér McCrory umožnil, aj bez oficiálneho podpisu, účinnosť zákona, ktorý by zakazuje sudcom používať islamskú šaríu pri ich rozhodovaniach týkajúcich sa oblasti rodinného práva. Severná Karolína sa tak stala v poradí siedmym štátom, ktorý tak urobil po Arizone, Kansase, Louisiane, Oklahome, Južnej Dakote a Tennessee.

Čítajte viac...

Guvernér New Jersey poslal zákonodarcom späť legislatívny návrh týkajúci sa medicinálnej marihuany

pero

Guvernér Chris Christie poslal návrh zákona, ktorý mal umožniť väčšiu prístupnosť pacientom k medicinálnej marihuane a aj väčšiu prístupnosť neplnoletých k nej. Christie súhlasil s podpísaním zákona, ak zákon prejde úpravou, ktorá by umožňovala, že jedlé formy marihuany budú určené len pre neplnoletých a vypustenie ustanovenia, ktoré stanovuje, že na nárok dieťaťa v programe stačí iba potvrdenie lekára.

Čítajte viac...

Najvyšší súd v Novom Mexiku: Neanglicky hovoriaci môžu byť v porote

kladivo5

Najvyšší súd tak rozhodol potom, čo sa Samora, odsúdený za vraždu, z časti rozsudku odvolal, pretože súd zamietol potencionálneho člena poroty z dôvodu, že nehovoril dobre po anglicky. Súd ale nevyhovel jeho v časti odvolania, kde Samora požadoval obnovu konania, nakoľko nevzniesol túto námietku počas súdneho procesu.

Čítajte viac...

Spojené kráľovstvo hrozí Španielsku žalobou kvôli Gibraltáru

strait_gibraltar

Britský premiér David Cameron obvinil Španielsko z úmyselného a politicky motivovaného obmedzovania britských rybárskych plavidiel a že plánuje žalovať Španielsko, aby stratilo hraničnú kontrolu nad Gibraltárom. 

Čítajte viac...

Human Rights Watch žiadajú Filipíny o vyšetrenie vrážd troch novinárov

hrw

Medzinárodná nevládna organizácia, Human Rights Watch, žiada Filipínsku vládu, aby nechala riadne prešetriť vraždu troch novinárov, ktorí boli zavraždení v júli a auguste tohto roku, a nech tým zastaví ďalšie násilie páchané na novinároch.

Čítajte viac...

Taliansko schválilo opatrenia týkajúce sa preplnených väzníc

vazenie

Taliansky senát, po januárovom upozornení Európskeho súdu pre ľudské práva, schválil opatrenia, ktoré by mali zmierniť a obmedziť stav preplnených väzníc, ktoré patria vrámci Európskej únie medzi najpreplenejšie. Medzi opatrenia patrí zrušenie pred-procesnej väzby a alternatívne tresty za priestupky.

Čítajte viac...

Ruský najvyšší súd znížil trest pre Khodorkovského a Lebedeva

sudca

Po rozhodnutí Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorý sa vyslovil, že súdny proces s Khodorkovským a jeho obchodným partnerom Lebedevom nebol politicky mierený, najvyšší súd Ruska rozhodol o skrátení dĺžky ich trestu dva mesiace. Khodorkovskému teda vyprší trest v Auguste 2014 a Lebedevovi v máji 2014.

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti