Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

V Brazílií boli odsúdení 25 policajti na doživotie

vazen

Policajti boli odsúdení za Carnadirský väzenský masaker, pri ktorom policajti neprimerane zakročili proti povstaniu väzňov a zastrelili 102 väzňov. Každý policajt bol odsúdený na 624 rokov odňatia slobody, aj napriek námietky sebaobrany, ale podľa brazílskeho práva nemôžu vykonávať trest viac ako 30 rokov.

Čítajte viac...

Súd v Saudskej Arábii odsúdil internetového editora na 7 rokov odňatia slobody

kladivo5

Editor internetového portálu Free Saudi Liberals, Raif Badawi, bol odsúdený na 7 rokov odňatia slobody 600 rán bičom za „založenie internetového fóra, ktoré porušuje islamské hodnoty a propagáciu liberálneho myslenia.“

Čítajte viac...

Izraelský Kabinet schválil zákon o referende rozhodujúcom o konflikte s územím Palestíny

israel_flag

Zákon je revolučným v Izraelsko-Palestínskom konflikte, nakoľko podmieňuje každé vládou schválené rozhodnutie týkajúce sa vzdania sa suverenity niektorých území Izraelského štátu referendom občanov. Zákon musí ešte schváliť Knesset, zákonodarný zbor štátu Izrael.

Čítajte viac...

USA: Občania narodení v Jeruzaleme nemôžu mať v pase miesto narodenia Izrael

2470961_male_hand_holding_an_american_passport_in_blue_tone_color

Federálny odvolací súd pre Washington D.C. rozhodol, že americkí občania, ktorí sa narodili v Jeruzaleme, ktorý nie je Spojenými štátmi rozoznaný ako hlavné mesto Izraelského štátu, nemôžu mať v pase uvedené štát Izrael ako miesto narodenia.

Čítajte viac...

Podľa právnych expertov Ruská vláda narúša ústavný poriadok

vahyViac ako 50 elitných ruských právnych expertov napísalo k 20. výročiu ústavy otvorený list, v ktorom vyjadrujú nepokoj nad praktikami súčasnej ruskej vlády na čele s prezidentom Vladirom Putinom a obviňuje ju z neustálych a systematických porušovaní ľudských práv a práv občanov.
Čítajte viac...

Jordánsko odoprelo prepustiť klerika Aba Quatadu na kauciu

kladivoPod deportácií radikálneho moslimského klerika Aba Quatadu, ktorý je obvinený zo „sprisahania na vykonanie teroristických činov“, Jordánsky súd mu odoprel kauciu bez udania dôvodu.

Čítajte viac...

Európska únia pridala časť Hizballáhu do zoznamu teroristických skupín

EU

Európska únia na základe minuloročného bombového útoku v Bulharsku a iránskej podpory v Sýrii, odsúhlasila, že militatná zložka organizácie Hizballáh bude pridaná na tzv. čiernu listinu teroristických skupín.

Čítajte viac...

V Bangladéši schválili zmeny v pracovnom práve

fwk_collins_fig07_012

Na základe nečakaného zrútenia sa budovy Rana Plaza, pri ktorom zahynulo 1,129 ľudí, sa zákonodarný zbor v Bangládéši rozhodol urobiť zmeny týkajúceho sa odborov v priemyselnom odvetví. Odbory budú mať síce viac nárokovateľných práv, ale na druhej strane zbor položil vysoký štandard na formovanie odborov.

Čítajte viac...

Afgánsky sudca oslobodil troch odsúdených za týranie maloletej

sahar

Pomocou nového účinného zákona v Afganistane, ktorý dovoľuje príbuzným nevypovedať voči sebe navzájom, sudca nechal prepustiť troch odsúdených, ktorí väznili, týrali a nechali vyhladovať 15-ročnú nastávajúcu nevestu.

Čítajte viac...

USA: V Maine schválili nové zákony týkajúce sa sudcovských povolení

resized__201x150_agreement

Zákonodarný zbor štátu Maine schválil v pomere hlasov 127-17 tri nové zákony, ktoré prikazujú vydanie potvrdenia od sudcu k sledovaniu mobilného telefónu alebo iného elektronického zariadenia, k obdržaniu textových správ z mobilného telefónu a k umiestneniu sledovacích zariadení na súkromnom pozemku.

Čítajte viac...

India: Najvyšší súd zakázal odsúdeným poslancom vykonávať funkciu

18TH_SUPREME_COURT_1334414f

Najvyšší súd Indie za účelom zlepšiť politický systém Indie, vydal rozhodnutie, ktoré prikazuje zvoleným poslancom a akýmkoľvek reprezentantom vzdať sa svojho postu a im zakazuje zúčastňovať sa akýkoľvek volieb v budúcnosti, ak sú odsúdení z vážnych zločinov.

Čítajte viac...

USA: Južná Karolína ako posledný štát zrušila vo väzení segregáciu HIV pozitívnych väzňov

vazenie

Južná Karolína ako posledný štát Spojených štátov amerických zrušila oddelenie HIV pozitívnych väzňov od ostatných väzňov za účelom zlepšenia zdravotnej starostlivosti a federálneho rozhodnutia, ktoré zakázalo segregáciu v Alabame.

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti