Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Covid-19 kontumuje zápasy ? NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  24.08.2020František Tóth
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Nedávno sa udiala vo futbalovej Európe rarita. Svoju daň za šíriacu sa nákazu si vyžiadalo kvalifikačné stretnutie súťaží UEFA stretnutie medzi KF Drita a Linfieldom FC. Pred stretnutím objavili dva prípady korona vírusu v KF Drita.

  Viac informácií TU:
  https://sportky.zoznam.sk/c/242603/foto-klaksvik-automaticky-rata-s-kontumaciou-a-postupom-uz-pisu-o-dalsom-superovi

  RTVS na svojej facebookovej stránke informuje, že dostali možnosť od UEFA zápas odohrať namiesto 11. augusta 2020 v Nyone (neutrálna pôda) v inom termíne. Pre spomínané problémy nakazených hráčov dostali možnosť stretnutie odohrať v sobotu 15. augusta 2020.

  Pre pretrvávajúce problémy s nákazou COVID-19 sa stretnutie nemohlo odohrať ani v tomto prípade a UEFA sa rozhodla stretnutie kontumovať v neprospech KF Drita.

  Viac informácií TU:
  https://www.uefa.com/insideuefa/disciplinary/news/0260-101d7a577e05-dea7e69efeb2-1000--uefa-appeals-body-renders-decision-on-kf-drita/

  Náš úradujúci majster ŠK Slovan Bratislava mal odohrať stretnutie na Faerských ostrovoch s KĹ Klaksvík. Pre pozitívny test, ktorý bol vykonaný na území súpera sa dostali hráči do povinnej karantény. Hráči a kompletná výprava ŠK Slovana letela jedným lietadlom. Úrady pod hrozbou sankcií zakázali hráčom ŠK Slovan opúšťať hotel, ale členovia výpravy sa bez problémov mohli zúčastňovať oficiálnych predzápasových porád. Pôsobí to nelogicky a diskriminačne. Pokiaľ sú obavy zo šírenia vírusu a jedná sa o ochranu zdravia, tak mali izolovať všetkých, nie iba hráčov.

  Odloženie stretnutí – v prípade, ak sa nemôže odohrať v stanovený termín, je maximálne jeden deň. (Art. 27.01 Regulations of the UEFA Champions League)
  V prípade dlhšieho odkladu rozhoduje odklade UEFA.

  ŠK Slovan dostal druhú možnosť. Priniesť si nových hráčov s tým, že stretnutie sa odohrá v piatok. Príde mi to ako značne neštandardný postup, pretože kluby súhlasia s tým, aby hrali súťaž s tým najlepším čo majú (Art. 6.01 a Regulations of the UEFA Champions League).

  Prečo UEFA súhlasila, aby Slovan hral so svojím B-tímom? Klaksvík by mal ľahšiu cestu k postupu !

  V protokole ,,Späť k hre” (Return to Play) je presný popis ako má vyzerať samotné testovanie. Ak si to miestne úrady vyžadujú, tak najneskôr 6 hodín pred začiatkom zápasu miestneho času musia byť výsledky hotové. Výsledok bol 1 pozitívne testovaný aj pri druhej výprave ŠK Slovan. A tak opäť aj náhradná výprava skončila v povinnej karanténe. Manažment klubu však mohol pokračovať v rokovaní bez obmedzenia. Zaujímavé...

  Mimoriadne pravidlá UEFA počas kvalifikačnej fázy a play-off z dôvodu COVID-19 (Annex I - Special rules applicable to the qualifying phase and play-offs due to COVID-19)

  • Organizátor je povinný 2 dni do polnoci pred stretnutím oboznámiť písomne riadiaci orgán a súpera o mimoriadnych opatreniach v súvislosti s COVID-19 (ak to nesplní, zápas je v jeho prospech kontumovaný)
  • Ak usporiadajúci klub oboznámi UEFA a súpera o opatreniach, ale súper nespĺňa kritéria danej krajiny, ktoré žiadajú, tak je potrebné určiť alternatívne miesto na odohratie stretnutia – neutrálne územie v krajine, ktorá je členom UEFA (v prípade nesúhlasu kontumácia v neprospech previnilšieho sa mužstva)
  • V prípade. ak UEFA nebudú dostatočné informácie o mieste stretnutia, tak rozhodne riadiaci orgán UEFA o novom mieste na neutrálnej pôde
  • V prípade ak dôjde k bráneniu uskutočnenia zápasu zo strany úradov, tak zápas bude kontumovaný v prospech súpera

  Minimálne 13 hráčov, ktorí sú na súpiske A mužstva, musí mať negatívny výsledok testu.

  Vzhľadom na vyššie uvedené, ak by mal byť zápas kontumovaný, tak v prospech ŠK Slovan Bratislava !

  Tým, že úrady obmedzili všetkých hráčov, vrátane hráčov s negatívnym výsledkom, tak porušili zrejme Annex I a to by mal byť dôvod na kontumáciu stretnutia - v prospech ŠK Slovan Bratislava.

  UEFA je zástancom regulárnosti, ráznej integrity a objektívnosti. Prečo rozhodujú štátne úrady o osude hráčov a klubov, ktorí tvoria jadro celého športu ?

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti