Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

EÚ plánuje novú legislatívu v oblasti online gamblingu NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  13.09.2011EurActiv.sk
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Veľká väčšina zákonodarcov a operátorov vyjadrila súhlas s vytvorením celoeurópskej legislatívy ohľadom trhu s internetovými hazardnými hrami. Spoločné pravidlá by však nemali členským štátom zabrániť v tom, aby mohli regulovať online gambling tak striktne ako uvážia za vhodné.

  Európska komisia Európska komisia je politicky nezávislá, kolegiálna inštitúcia, ktorej poslaním je brániť záujmy Európskej únie. viac na www.EuropskaUnia.sk »v súčasnosti zvažuje, či túto oblasť skutočne zreguluje v EÚ. Konzultácie s kľúčovými hráčmi v tejto oblasti skončili 31. júla tohto roku.

  Hráčske aktivity boli vždy predmetom striktných regulácií na národnej úrovni za cieľom ochrániť spotrebiteľov pred závislosťou, podvodmi, praním špinavých peňazí a fixovaním výsledkov. Ich nezahrnutie do Smernice o službách EÚ však prinieslo niekoľko sťažností zo strany hráčskych spoločností, ktoré tvrdia, že ich prístup na národné trhy je tak ťažší.

  Regulácia tohto odvetvia sa tak vzhľadom na to, že sa doposiaľ nepodarilo harmonizovať pravidlá, vo veľkom líši v členských krajinách- zatiaľ čo v niektorých štátoch sú pravidlá liberálne, inde, napríklad vo Švédsku, je úplny zákaz hazardu.

  Neexistencia EÚ legislatívy zároveň viedla k viacerým žalobám podaným na Európsky súdny dvor (ESD) a tiež k niekoľkým vyšetrovaniam Komisie ohľadom porušovania pravidiel zo strany členských štátov, ktorých cieľom bolo zistiť, či sú opatrenia na národnej úrovni kompatibilné s článkom 49 Zmluvy o EÚ, ktorá zaručuje voľný pohyb služieb. Čítať ďalej ...


  Celý článok si môžete prečítať TU

  Zdroj: Euractiv.sk; 8.9.2011 

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti