Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Kenský parlament rokuje o zrušení členstva v Medzinárodnom trestnom súde NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  05.09.2013 Michael Válek
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  V parlament zloženom z 349 poslancov, dominuje väčšinová koalícia Jubilee Alliance, ktorej lídrami sú práve obvinení Ruto a kenský prezident Uhuru Kenyatta, s ktorým proces začne v novembri tohto roku, so 167 hlasmi a už sa aj 40 poslancov vyjadrilo, že bude hlasovať za odstúpenie od Rímskeho štatútu.

  V máji tohto roku Africká únia obvinila Medzinárodný trestný súd z "lovu" Afričanov z dôvodu ich rasy. Medzinárodný trestný súd tieto obvinenia poprel s tvrdením, že bojuje za práva afrických obetí zverstiev.

  Odborníci tvrdia, že aj keby parlament vystúpenie schválil, oficiálne vystúpenie bude účinné až o približne rok, pretože Keňa musí zaslať formálnu žiadosť o vystúpenie Organizácií spojených národov.

  William Ruto

  Ruto je obvinený z plánovania a organizovania trestných činov proti priaznivcom strany Národnej jednoty prezidenta Kibakiho. Je obvinený v troch bodoch zo zločinov proti ľudskosti, v každom z nich z vraždy, násilného presunu obyvateľstva a prenasledovania. Ruto mal 1. januára 2008 po voľbách zorganizovať "úmyselné spaľovanie väčšiny Kikuyuských žien a detí, ktorí boli zoskupení v kostole" z ktorých bolo 17 upálených zaživa v kostole, 11 umrelo buď na ceste do alebo už v nemocnici a 54 ďalších zranených, ktorí boli liečení a prepustený. Začiatkom roku 2012 Medzinárodný trestný súd potvrdil obvinenia proti Rutovi a taktiež oznámil, že v prípade je obvinený aj Uhuru Kenyatta.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti