Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Novoročný príhovor 2017 NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  14.11.2019JUDr. Peter Sepeši
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Vážení priatelia športu,

  uplynul ďalší kalendárny rok, ktorý bol pre slovenský šport a verím, že i pre každého z nás, veľmi zaujímavý a v mnohom progresívny a poučný.

  Priniesol nám nové výzvy, nové poznanie a skúsenosti, nové priateľstvá, nové zážitky, ale aj nezdary a sklamania pri našom spoločnom putovaní v nami zdieľanom priestore a čase.

  Pomaly ale isto sa posúvame v štádiách vývoja dobrej správy slovenskej spoločnosti, dobrej správy slovenského športu, ale Darwina neoklameme, všetko chce svoj čas.

  Dostali sme sa do štádia legislatívnych pokusov a omylov, nielen v športe, ale aj v iných oblastiach života spoločnosti, kde sa hovorí o kríze mravov a hodnôt, počnúc rodinou pokračujúc v škole, zamestnaní či podnikaní, v dočasnej správe verejných vecí a končiac v domovoch dôchodcov či iných ústavoch sociálnych služieb.

  Legislatíva nás však nezachráni, musíme sa zachrániť sami, vlastným poznaním, skúsenosťou, presvedčením, odvahou, systematickosťou, slušnosťou a ďalšími vlastnosťami, ku ktorým pomaly prichádzame, keď uvažujeme o vlastných skúsenostiach, odborných či osobných nedostatkoch a rezervách, ale aj o úspešných projektoch, vytvorených synergiách a naplnených výzvach v roku 2016.

  Od priateľa som dostal pod stromček pekný čierno-biely film zo zbierky starej filmovej klasiky, ktorého hlavnou ideou je to, že aj keď sme niekedy sklamaní, či nespokojní s niečím, čo považujeme za veľmi dôležité, nesmieme opúšťať svoju vieru, nádej, ciele a princípy, ktoré nás vedú našim jedinečným tvorivým životom, pretože naše každodenné skutky, výroky či rozhovory, ovplyvňujú veľa iných ľudí okolo nás, ktorí vplývajú zase na ďalších ľudí a tí na ďalších ...

  Preto je veľmi dôležité všetko čo robíme, povieme či napíšeme. V súhrne to predstavuje obrovský objem energie, komunikácie, znalosti, skúsenosti - potenciál, ktorý sa môže synergicky znásobovať alebo vzájomne rušiť.

  Konajme dobro a uvažujme s dobrým úmyslom aj v zložitých veciach či o skutkoch iných, aj keď máme niekedy chuť i dobrý dôvod na to, urobiť opak. Buďme zdržanliví a veľkorysí Slováci k iným Slovákom. Gániť na niekoho, kto vie, že chybil, už nie je potrebné, ani produktívne. Dajme mu šancu urobiť veci znova a lepšie. Hľadajme a vytvárajme priestor pre ďalších Slovákov, ktorí budú konať dobro a uvažovať podobne.

  To je výzva do roku 2017.

  Hoci sa v roku 2016 niektoré veci nepodarili podľa predstáv a ideálov, iné veci sa zase vydarili veľmi dobre. Aj to, čo sa nepodarilo je dôležitou súčasťou cesty poznania, testom nášho zvládania nezdaru, umenia viesť o ňom slušnú diskusiu dôstojnú pre všetkých a dlhodobo viesť seba i komunitu, ku ktorej patríme, k tomu, aby sme sa navzájom neznevažovali pre iný názor, najmä keď je formulovaný slušne, je založený na osobnom poznaní a skúsenosti a nesleduje len bezohľadné egoistické, skupinové, či dokonca osobné ciele.

  Prajem vám všetkým ako aj sebe, aby sme našli aj v roku 2017 dostatok energie, invencie a viery v dobro, dobro, ktoré je v nás.

  Konajme dobro a vytvárajme synergie založené na slušnosti a dobrej znalosti veci, buďme tvoriví a systematickí. Otvorme sa novým prístupom, novým výzvam, nenechajme za seba rozhodovať predsudky.

  To nám prinesie pohodu, radosť, úsmev i lásku - spokojnosť.

  No a keď budeme zdraví a ostaneme aj v roku 2017 slobodní, rok 2017 bude najlepším aký kedy bol.

  Nech sa takým stane!

  Ďakujem vám za všetko dobro, ktoré ste v roku 2016 "rozdali", za obohatenie nášho poznania, za pomoc, radu, spoluprácu i za spoločne strávené príjemné chvíle.

  „Jedinou chybou, kterou můžete udělat, je přestat se snažit“. (Elbert Hubbard)

  S úctou

  Peter Sepeši 

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti