Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Osobný list Jozefa Gönciho športovému hnutiu NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  22.03.2020Mgr. Jozef Gönci
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač
  Prinášame Vám osobný list Jozefa Gönciho, ktorý adresoval športovému hnutiu v súvislosti s ukončením jeho pôsobenia vo funkcii štátneho tajomníka pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR.

  Zverejnené so súhlasom autora listu Jozefa Gönciho.

  "Vážené športové hnutie,

  Vláda SR 19.3.2020 odvolala všetkých štátnych tajomníkov.

  Dovoľte mi aj touto formou poďakovať za spoluprácu a podporu, ktorú som od Vás pociťoval a mal počas výkonu mojej funkcie štátneho tajomníka pre oblasť športu na ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu.

  Do tejto funkcie som nastupoval z pozície viceprezidenta Slovenského olympijského a športového výboru, strešnej organizácie športu.

  Celú dobu som pred politickými rozhodnutiami presadzoval princíp dohody, vzájomnej spolupráce a prijímania spoločných rozhodnutí so športovým hnutím. Mám absolútne čisté svedomie v tom, že som sa snažil vždy zamedziť vplyvu jednotlivcov na moju prácu a na moje rozhodnutia. Uprednostňoval som odborný a kolektívny názor.

  Spoznal som mnohých skvelých ľudí aj v politike, ktorí absolutným nezištným spôsobom pomáhajú rozvoju športu. Otváral som s nimi nové témy, pri ktorých nebolo ľahké manévrovať medzi názormi Vašimi a názormi skúsených politických matadorov. Verím, že všetko naše spoločné úsilie v krátkej dobe prinesie osoh športu na Slovensku a po aktuálnej mimoriadnej situácii s pandémiou, naberie športové hnutie opäť dobrú kondíciu.

  Viac, ako kedykoľvek pred tým je dôležité, aby sa svet aj Slovensko, čo najrýchlejšie zregenerovali a, aby sme následne upriamili pozornosť na naše deti, mládež, na našich seniorov a prijali také opatrenia, ktoré zabezpečia posilnenie imunity a zdravia, zlepšením kvality podmienok pre pohybové aktivity. To všetko sme bez ohľadu na to, akej dobe čelíme, začali v poslednom období spoločne nastavovať. Čerpanie EU fondov pre šport a Fond na podporu športu nám budú výraznou podporou.

  Verejný záujem o šport sa posúva do popredia aj v rámci celej našej spoločnosti o čom som presvedčený z mnohých našich debát. Je vidieť, že všetci cítime rovnakú zodpovednosť za rozvoj športu, ako aj transparentného nakladania s finančnými prostriedkami. Našou spoločnou úlohou je preto mať usporiadané vzťahy v športe smerom do jeho vnútra, ale aj smerom navonok, aby sme nedali možnosť pre vznik akýchkoľvek pochybností.

  Do budúcna nám preto prajem, aby výsledkom rokovaní športovej obce so zástupcami štátu, samospráv a fanúšikmi športu boli úspešné projekty, menej politiky a ešte viac odborného názoru.

  Ďakujem za Vašu priazeň a v roku 2020 prajem Slovenskému športu a Vám všetkým hlavne PEVNÉ ZDRAVIE.

  Osobitné moje poďakovanie za spoluprácu patrí mojim kolegom z MŠ VVaŠ SR, celej sekcii športu MŠ VVaS SR, sekcii legislatívno-právnej, odboru komunikácie a protokolu MŠ VVaŠ SR, ale hlavne mojmu tímu z kancelárie štátneho tajomníka pre oblasť športu.

  S úctou

  Mgr. Jozef Gönci
  Štátny tajomník pre oblasť športu"

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti