Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator

Pozvánka na konferenciu "Šport a právo 2016" NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  11.08.2016 Michael Válek
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač


  P O Z V Á N K A

  Učená právnická spoločnosť a Slovenský futbalový zväz

  organizujú V. ročník konferencie s medzinárodnou účasťou:


  ŠPORT A PRÁVO 2016

  Občianske združenie Učená právnická spoločnosť v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom, s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (Národné športové centrum), ako aj ďalších partnerov projektu implementácie zákona o športe do praxe, organizuje v dňoch 29. – 30. septembra 2016 v hoteli AquaCity v Poprade V. ročník odbornej konferencie s medzinárodnou účasťou pod názvom „ŠPORT a PRÁVO 2016“, ktorej hlavnými témami budú:

  1. Implementácia Zákona o športe do praxe - kde sme a kam smerujeme?
  2. Novelizácia Zákona o športe - čo by bolo do budúcna prospešné a na čo je treba reagovať?
  3. Programové vyhlásenie vlády SR na roky 2016 - 2020 pre oblasť športu - diskusia o právnych riešeniach smerujúcich k jeho naplneniu.
  4. Divácke násilie, doping a manipulácia športových súťaží - ako sme pokročili v právnej ochrane integrity podstaty športu a kam smerujeme ako členský štát Rada Európy a Európskej únie?

  Na konferencii sa zúčastnia okrem pozvaných hostí (osobnosti slovenského športu) aj odborníci z praxe a predstavitelia vysokých škôl zaoberajúci sa problematikou (nielen) športového práva i dobrej správy v športe, ktorí sa podieľali na príprave návrhu zákona o športe a jeho implementácii do praxe, vrátane pracovníkov ministerstva školstva, vďaka ktorým sa v posledných rokoch aj vďaka komunitnej platforme občianskeho združenia Učená právnická spoločnosť tvorí, rozvíja a zdieľa slovenská znalosť v oblasti riadenia a dobrej správy športu, ako dôležitej súčasti občianskej spoločnosti.


  Konferencia sa uskutoční v dňoch 29. - 30. septembra 2016 v hoteli AquaCity Poprad v Poprade.

  Registrácia účastníkov – 29. septembra 2016 od 09.30 - 10.15 hod.  

  Začiatok konferencie – 29. septembra 2016 o 10.30 hod.  

  Predpokladané ukončenie  konferencie – 30. septembra 2016 o 14.00 hod.


  Všetky dôležité informácie o pripravovanej konferencii sú dostupné na internetovom portáli Učenej právnickej spoločnosti - TU.

  Na konferenciu je možné prihlásiť sa elektronicky - vyplnením prihlášky priamo na portáli UčPS prostredníctvom prihlasovacieho systému na stránke UčPS (linky na prihlášku na konferenciu S UBYTOVANÍM alebo BEZ UBYTOVANIA) alebo zaslaním e-mailu kontaktným osobám konferencie, ktoré Vám zašlú prihlasovací formulár.

  Prihlásenie je možné do vyčerpania voľných miest najneskôr do 20. septembra 2016. Záujemcovia, ktorých prihlášky budú zaslané, resp. prijaté po uvedenom termíne uzávierky budú zaradení do zoznamu účastníkov len v tom prípade, ak predpokladaný počet účastníkov konferencie nebude ešte naplnený.

  Vzhľadom k tomu, že počet účastníkov je obmedzený, v prípade väčšieho záujmu bude rozhodujúcim kritériom dátum prijatia prihlášky. To sa netýka pozvaných účastníkov, lektorov a hostí.  Na portáli UčPS sa nachádza aktuálny zoznam prihlásených (záujemcov o účasť) i pozvaných účastníkov. Vzhľadom na predpokladaný veľký záujem o účasť na konferencii zrejme nebude možné uspokojiť všetkých záujemcov, preto tak ako po minulé štyri roky pripravujeme v spolupráci so SFZ on-line prenos z konferencie a spracovanie záznamov vystúpení.

  Podklady k jednotlivým témam a program konferencie budú publikované na stránke UčPS: www.ucps.sk/Sport_a_Pravo_podklady_2016.

  Partnermi podujatia, ktoré je súčasťou projektu implementácie zákona o športe do praxe sú: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenský futbalový zväz, Slovenský zväz ľadového hokeja, Slovenská plavecká federácia, Slovenská basketbalová asociácia.  V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte prosím na kontaktné osoby podujatia, ktorými sú:

  Tešíme sa na Váš záujem a Vašu účasť.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti