Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Zahraniční experti na boj proti diváckemu násiliu na pôde Akadémie Policajného zboru NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  27.11.2013Ministerstvo vnútra SR (Spracoval: Michael Válek )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Konferencie za zúčastnilo 60 významných osobností vrátane zahraničných expertov, tiež najvyšší zástupcovia Prezídia PZ, pracovníci Generálnej prokuratúry SR, Slovenského futbalového zväzu, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Národného centra prevencie sociálnej patológie, SIS, Ústavu verejného práva, Paneurópskej vysokej školy a Únie ligových klubov.

  Pracovníci odboru extrémizmu a diváckeho násilia úradu kriminálnej polície Prezídia PZ, ktorí problematiku extrémizmu a diváckeho násilia na centrálnej úrovni zastrešujú a zabezpečujú metodickú, medzinárodnú a medzirezortnú spoluprácu a vykonávajú praktickú pomoc pre jednotlivé krajské riaditeľstvá PZ otvorili praktickú, výkonnú časť konferencie, kde na konkrétnych prípadoch poukázali na problémy v tejto oblasti. Jadro riešenia problematiky vidia v inovácii legislatívno-právnych noriem, ochrane spoločnosti pred xenofóbiou, antisemitizmom, rasovou nenávisťou a akýmikoľvek formami intolerancie pri diváckom násilí.

  Cieľom medzinárodnej konferencie bola výmena skúseností a poznatky z teórie a praxe v oblasti diváckeho násilia, prehodnotenie postupy zásahov proti fanúšikom, zastavenie nárastu násilia a zároveň snaha o vytvorenie podmienok pre medzinárodnú spoluprácu v danej problematike. Prvý viceprezident Policajného zboru Milan Lučanský a viceprezident PZ Ľubomír Ábel vyzdvihli a ocenili zorganizovanie tohto podujatia a jeho spoločenskú potrebu.

  Prokurátor generálnej prokuratúry Peter Sepeši odprezentoval na konferencii stav legislatívneho procesu a nosné prvky pripravovaného nového zákona o verejných športových podujatiach a o zmene a doplnení niektorých zákonov. 

  Všetky príspevky konferencie budú zverejnené v pripravovanom Zborníku. 

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti