Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Cesta k zákazu pästných výmien v NHL? NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  21.03.2012JUDr. Jaroslav Čollák PhD.
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Vedenie NHL vyhlásilo, že je ochotné uvažovať o zavedení športového pravidla regulujúceho možnosť začatia pästných súbojov medzi hráčmi, ktoré sú pre túto nadnárodnú ligu typické. Uvedené je reakciou na mnohonásobné prípady, v ktorých sa len niekoľko sekúnd po úvodnom vhodení puku a otvorení hry do seba pustia hráči, ktorí si bitku v mnohých prípadoch vopred dohodnú.

  Podľa slov viceprezidenta NHL Colina Campbella by vedenie súťaže mohlo uvažovať o zavedení podobného pravidla, ktoré už platí v posledných piatich minútach zápasov a zakazuje pästné výmeny v tomto časovom úseku hry. Možná limitácia tohto konania by teda mala spočívať v prísnom zákaze viesť bitku formou pästných súbojov 5 minút po začatí hokejového zápasu tak, ako to je zakázané v jeho posledných 5 minútach. 

  • Ak by sa tak aj napriek zavedenému zákazu stalo, hráč dostane jednozápasový dištanc a jeho tréner pokutu 10-tisíc dolárov.

  Impulzom k týmto vyjaderniam bol začiatok pondeľnajšieho zápasu medzi New Jersey Devils a New York Rangers[1], kedy sa do bitky pustilo do konca až 6 hráčov, a to po 2 sekundách trvania zápasu. 

  "Ak generálni manažéri jednotlivých klubov uznajú, že situácia z pondelka bola neakceptovateľná, potom môžeme podobné pravidlo zaviesť aj v úvode zápasov," povedal pre ESPN Campbell.

  Presahy z uvedených úvah sú pre Slovenskú republiku vzhľadom na podmienky športovej oblasti a pravidiel predchádzajúcim takýmto silovým stretom hráčov vzdialené, no každopádne, váhu hodnotného impulzu na možné začatie takýchto úvah, jednoznačne majú. Realista v nás nás však núti povedať, že absolútny zákaz takýchto bitiek či súbojov by v konečnom dôsledku športu, zvlášť hokeju, viac ublížil ako pomohol. Uvedené však nevylučuje úvahy o trestnoprávnej zodpovednosti týchto športovcov za zranenia spôsobené inému športovcovi pri takejto pästnej výmene. O tom však už pojednávajú ďalšie príspevky prítomné na tejto stránke.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti