Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Zákony pre ľudí - nový systém právnych informácií pre právnikov NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  11.10.2011Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Veľkým plusom tohto portálu je štruktúra ponúkaných predpisov - používateľ tu nájde zákony usporiadané podľa právnych oblastí, čo výrazne šetrí čas pri vyhľadávaní a ponúka nadštandardný používateľský komfort. Ak používateľ hľadá zákony ohľadom bankovníctva, ľudských práv či účtovníctva, stačia 2 kliky myškou a portál ponúkne zoznam všetkých príslušných, ako aj súvisiacich právnych predpisov.

  Používateľ tu nájde aj zoznam predpisov novovyhlásených v Zbierke zákonov, ktoré sú zoradené od nových k najstarším a sú publikované hneď v deň ich uverejnenia v tlačenej Zbierke zákonov SR. Takisto tu možno nájsť aj zoznam konsolidovaných znení predpisov, ktoré sú publikované najneskôr do 2 pracovných dní od vydania novely.

  Portál ďalej ponúka účinné vyhľadávanie v aktuálnych verziách právnych predpisov podľa fulltextu (ide o špeciálny spôsob vyhľadávania informácií v databázach alebo textových súboroch, ktoré sú obvykle dopredu pripravené, aby bolo možné nájsť ľubovoľné slovo v najkratšom možnom čase) ako aj právnych oblastí. Zdroje dát portál získava v elektronickej forme, a to na základe zmluvy s Ministerstvom spravodlivosti SR.

  Ďalšou výhodou je, že portál poskytuje svoje služby zadarmo a bez registrácie. Jeho služby určite ocenia vyštudovaní právnici ako i široká verejnosť.

  Webstránku zakonypreludi.sk prevádzkuje S-EPI, s. r. o.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti