Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Spolupráca v oblasti mediácie medzi SR a ČR NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  16.02.2012Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Cieľom stretnutia, ktoré sa konalo pod záštitou štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Márie Kolíkovej koncom januára 2012, bolo hľadanie foriem stálej spolupráce a výmeny skúseností v oblasti mediácie. Odborníci z Ministerstva spravodlivosti ČR, Českej advokátskej komory, odborníkov z Univerzity Karlovy v Prahe, Univerzity Palackého v Olomouci, Právnickej fakulty v Olomouci, Úradu vlády SR, Univerzity Komenského v Bratislave, Mediačného inštitútu Vysokej školy sv. Alžbety a ďalších slovenských mediačných vzdelávacích inštitúcií sa v diskusii zaoberali otázkami aktuálneho stavu právnej úpravy mediácie na Slovensku i v Čechách.

  Súčasťou pracovného stretnutia bola aj diskusia o hľadaní foriem stálej spolupráce v oblasti mediácie v stredoeurópskom priestore. Záujem o posilnenú spoluprácu vzhľadom na blízkosť právnych úprav, kultúr a jazykov deklarovali všetci účastníci pracovného stretnutia. Výsledkom tohto záujmu je konsenzus na vytvorení Československého mediačného fóra, ktoré bude tvoriť základ pre Vyšehradské mediačné fórum (VMF).

  Mediácia je jednou z foriem mimosúdneho riešenia sporov, v ktorých je možné dosiahnuť zmier či kompromis účastníkov a súčasťou politiky zameranej na zlepšenie prístupu k spravodlivosti, znižovaniu zaťaženosti súdov a k rýchlemu ukončeniu sporu. Vzhľadom na súčasný legislatívny rámec občianskeho súdneho konania a mediácie, deklarovala profesionálna obec mediátorov záujem stať sa aktívnym článkom v procese prehlbovania ich spolupráce so súdmi.


  Zdroj: Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky
  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti