Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Britský študent biológie zatknutý za rasistický tweet NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  22.03.2012Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Len niekoľko minút po tom, čo anglické média priniesli správu o náhlom kolapse rodáka z Konžskej demokratickej republiky, 21-ročný Liam Stacey napísal na sociálnej sieti Twitter správu: „Veľmi sa smejem. Sr*ť na Muambu. Je mŕtvy!!!“

  Po tom, čo takéto konanie ostatní užívatelia siete nahlásili polícii, bol hneď na ďalší deň zadržaný. Najskôr polícii tvrdil, že jeho účet na Twittery bol zneužitý, neskôr povedal, že keď písal správu na Twitter, bol opitý. Po tom, čo sa priznal, bol následne prepustený na kauciu pod podmienkou, že nebude používať Twitter ani ostatné sociálne siete. Študent biológie, ktorý sa počas súdneho pojednávania takmer rozplakal, bol varovaný, že ak ho na súdnom pojednávaní odsúdia, môže skončiť vo väzení.

  Ostatní študenti z univerzity už začali kampaň za jeho vylúčenie a v súčasnosti sa na univerzite vedie v rámci disciplinárneho konania vyšetrovanie.

  Bývalý futbalista Stan Collymore, ktorý je momentálne televíznym spolukomentátorom, na sociálnej sieti Twitter v sobotu vyhlásil, aby ľudia nahlásili polícii tých, ktorý zaútočia na Muambu rasistickými poznámkami.

  Konanie užívateľov sociálnych sietí, ktorí nahlásili polícii rasistické urážky na adresu Muambu, môže byť vzorom pre nás všetkých, aby sme si pred podobným správaním nezakrývali oči a neboli k nemu ľahostajní. Rasizmus na športových podujatiach nie je výnimkou ani na našich štadiónoch. Takisto treba oceniť ukážkovo rýchly postup britskej polície a justičných orgánov.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
  MailPošlite svoj príspevok

  Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

  Podmienky zverejnenia