Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Súd v Chicagu rozhodol, že ženské futbalové družstvo nemá do konca roka 2016 právo na štrajk NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  06.06.2016 Michael Válek
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Okresný súd (District Court) v Chicagu rozhodol, že Národné ženské futbalové družstvo Spojených štátov (U.S. Women's National Soccer Team Players Association) nemá do konca roka 2016 právo na štrajk, nakoľko ich zmluvy s družstvom obsahujú doložku o zákaze štrajku a o zákaze výluky.

  Sudkyňa Sharon Johnson Coleman rozhodla, že doložka, resp. zmluva o kolektívnom vyjednávaní (collective bargaining agreement) obsiahnutá v kontraktoch hráčiek je platná až do konca roka 2016. Je to tak z toho dôvodu, že napriek tomu, že platnosť doložky ako takej vypršala už v roku 2012, jej platnosť sa predĺžila prostredníctvom osobitného memoranda o porozumení (memorandum of understanding) podpísaného v roku 2013.

  Napriek tomu, že Národné ženské futbalové družstvo Spojených štátov explicitne neuviedlo, že má v pláne štrajkovať, súdnou cestou sledovali túto možnosť. V prípade, ak by k štrajku došlo, Futbalová federácia Spojených štátov (U.S. Soccer Federation), vystupujúca v spore na strane odporcu, vyjadrila svoje obavy z toho, že by to ovplyvnilo účasť amerického ženského futbalového tímu na nadchádzajúcich Olympijských hrách v Riu de Janeiru, čo by poškodilo americký futbalový tím ako celok.

  V prípade, ak sa Futbalová federácia nedohodne s Národným ženským futbalovým družstvom do konca 31.12. 2016, kedy platnosť doložky skončí, hráčky budú disponovať možnosťou štrajku.


  Zdroje: Reuters, ESPN

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti