Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Futbal - za žltú kartu desaťminútové vylúčenie hráča NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  21.03.2013JUDr. Jaroslav Čollák PhD.
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Pred vpustením previnilca naspäť na hraciu plochu by mal futbalista dokázať, že z neho už vyprchali prílišné emócie.

  Vyvstáva otázka, ako by malo toto "dokazovanie" vyzerať, a čo by nasledovalo v prípade, ak by ukľudnenie hráč nedokázal. Taktiež je sporné, čo by nasledovalo v prípade, ak by v priebehu tohto desaťminútového vylúčenia vstúpil hráč naspäť na hraciu plochu. Chápalo by sa to ako porušenie športového pravidla, porušenie uloženého trestu alebo by to bolo nesplnenie podmienky oprávňujúcej hráča na účasť v zápase? Otázka, kto bude posudzovať ukľudnenie hráča, či to bude hlavný rozhodca, alebo delegát zápasu je taktiež namieste, pričom najspornejším je spôsob dokázania ukľudnenia. Ak sa hráč "neukľudní", nenastúpi už na zápas vôbec? Ak by platil uvedený výklad, nadobúdala by žltá karta účinky karty červenej, čo z hľadiska systematiky a koherentnosti športových pravidiel v poriadku určite nie je.

  KNVB chce týmto pravidlom predísť situácii, ktorá sa udiala na začiatku decembra minulého roka. Asistent hlavného arbitra Richard Nieuwenhuizen sa stal obeťou fyzického útoku skupinky mladých hráčov amsterdamského tímu Nieuw Sloten, pričom následne v nemocnici podľahol zraneniam.

  "Po smutných udalostiach z 2. decembra sme potrebovali niečo urobiť. Musíme všeobecne prijať silnejšie opatrenia. Násilie do športu nepatrí," vyhlásil riaditeľ amatérskeho futbalu v KNVB Anton Binnenmars. Informácie pochádzajú z webovej stránky sports.yahoo.com.

  Je na posúdení športovoprávnej verejnosti, či sa pravidlá futbalú majú meniť pod prizmou konkrétnych prípadov. V spomínanom pírpade napadnutia asistenta rozhodcu je viac ako zrejmé, že do úvahy prichádza a musí prichádzať trestnoprávny postih proti páchateľom takého tretného činu, ktorými boli v tomto prípade futbaloví hráči. Každopádne musíme skonštatovať, že takéto pravidlo nie je v súlade s pravidlami futbalu, ktoré sú ustanovené svetovou organizáciou  FIFA, zastrešujúcou celosvetvoý futbal. 


  Zdroj:  http://sport.sme.sk (navštívené dňa 20.3 2013) 
  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti