Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

IV. ročník Memoriálu Milana Hanzela sa uskutoční 17.11.2012 v ŠH Pasienky v Bratislave NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  14.10.2012UčPS tím (Spracoval: JUDr. Peter Sepeši )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  V minulých dňoch sa uskutočnili stretnutia JUDr. Petra Sepešiho (za UčPS) s JUDr. Idou Hanzelovou, na ktorých obaja menovaní zhodne konštatovali záujem na zorganizovaní IV. ročníka Memoriálu Milana Hanzela, ktorý v prvých troch ročníkoch ukázal, že by mohol byť právnickým podujatím, ktoré má perspektívu pevne sa usadiť nielen v kalendári ale najmä v srdciach kolegov a priateľov Milana Hanzela, ako aj ďalších viac či menej aktívnych účastníkov, či fanúšikov tohto športovo-spoločenského podujatia.

  S organizáciou podujatia podobným spôsobom ako po tri ostatné ročníky vyslovil súhlas aj JUDr. Ladislav Tichý (prvý námestník generálneho prokurátora), ktorý ho považuje za zmysluplné podujatie spájajúce/zbližujúce právnické povolania.

  Napriek tomu, že v slovenskej justícii neustále rezonujú rôzne diskusie závažného charakteru súvisiace napr. so zmenami v Súdnej rade, v advokácii ale aj na prokuratúre, (nielen) právnická verejnosť očakáva dôležité rozhodnutia ústavného súdu vo viacerých veciach, ktoré sa týkajú statusu sudcov, prokurátorov, čakateľov, či generálneho prokurátora, diskusie súvisiace s ďalšími pripravovanými významnými zmenami právneho poriadku (rekodifikácia občianskeho práva), si právnická obec žije ďalej svojim každodenným životom, do ktorého určite má patriť - pripomenúť si dôstojne významné osobnosti zo svojich radov, ktoré boli nositeľmi nadčasových hodnôt a prístupov, ktoré pre nás sú a navždy ostanú inšpiráciou a vzorom v tom ako komunikovať, viesť, riadiť, či rozhodovať v náročných situáciách a veciach.

  Aj preto sa Učená právnická spoločnosť spoločne s Generálnou prokuratúrou Slovenskej republiky a so súhlasom pani Idy Hanzelovej rozhodli podujať na zorganizovanie IV. ročníka Memoriálu Milana Hanzela - právnického futsalového turnaja, ktorý sa uskutoční v tradičnom termíne 17. novembra 2012 (tento rok to bude v sobotu) v Bratislave v Športovej hale Pasienky.

  Okrem zástupcov právnických povolaní sa na podujatí zúčastnia osobní priatelia a kolegovia Milana Hanzela, aby si spoločne pripomenuli tohto skvelého človeka.

  Na podujatí by sa aj tento rok mali zúčastniť naši priatelia z Maďarskej republiky pod hlavičkou Generálnej prokuratúry Maďarskej republiky, ktorí predbežne neoficiálne potvrdili záujem o účasť, resp. reprezentanti Českej republiky pod hlavičkou štátnych zástupcov ČR.

  O príprave a priebehu IV. ročníka Memoriálu Milana Hanzela budeme priebežne informovať na stránkach Učenej právnickej spoločnosti a na stránke Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky.

  JUDr. Peter Sepeši
  za organizačný výbor 

  Informácie o I. ročníku Memoriálu Milana Hanzela (2009), vrátane fotogalérie si môžete pozrieť - TU

  Informácie o II. ročníku Memoriálu Milana Hanzela (2010), vrátane fotogalérie si môžete pozrieť - TU

  Informácie o III. ročníku Memoriálu Milana Hanzela (2011), vrátane fotogalérie si môžete pozrieť - TU

  Fotogaléria fotografií zo života Milana Hanzela - TU

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti