Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

R. Fico a T. Borec predstavili návrhy na zefektívnenie práce súdov

kladivo6 V slovenskom súdnictve sa pripravujú zásadné zmeny. Predseda vlády SR Robert Fico spolu s ministrom spravodlivosti Tomášom Borecom predstavili návrhy, ktoré majú zefektívniť prácu sudcov či prokurátorov. „Tieto návrhy chceme ponúknuť na širšiu diskusiu aj opozícii, lebo bude potrebná zmena Ústavy SR a ústavných zákonov. Tiež chceme počuť názor predstaviteľov teórie a praxe zo všetkých dotknutých zložiek,“ povedal na pôde rezortu spravodlivosti premiér Robert Fico.
Čítajte viac...

Made in U.S.A.: Za smrť 4 ľudí dostal 10-ročnú podmienku a návrh na odvykaciu liečbu

27.01.2014dailymail.co.uk (Spracoval: Bc. Lukáš Pitek )   |  Rýchla aktualita

american_flag_2aPrípad 16-ročného Američana Ethana Coucha, ktorý v opilosti zabil svojim autom štyroch ľudí a niekoľkých vážne zranil, skončil po súdnych ťahaniciach naozaj nepredpokladane – tento tínedžer dostal desaťročnú podmienku a návrh na odvykaciu liečbu.

Čítajte viac...

Ukrainian Evaluation Association upozorňuje na vážnu situáciu na Ukrajine

994435_576693465745801_642140116_nAsociácia chce dať to pozornosti fakt, že nové ukrajinské zákony zakazujú médiám a novinárom zbierať a rozširovať informácie o zásahoch polície, činoch sudcov a prokurátorov, ktorých činnosť súvisí s masovými protestami. Podľa Asociácie, polícia neprimerane zasahuje prostredníctvom plynových granátov, slzného plynu a strelných zbraní aj proti starším osobám, ženám a novinárom.
Čítajte viac...

Odborníci na vojnové zločiny majú dôkazy o vážnom porušovaní medzinárodného práva zo strany Sýrie

byrokracia Právnici z britskej právnickej firmy Carter-Ruck vydali oficiálnu správu, v ktorej tvrdia, že v Sýrii boli ľudia nielen týraný, ale uskutočňovali sa tam aj masové a systematické vraždenie. Správa vychádza zo skoro 55,000 fotografií, ktoré poskytol bývalý vojenský policajt, ktorý slúžil v Sýrii.
Čítajte viac...

V Davose sa začalo Svetové ekonomické fórum

22.01.2014Bc. Lukáš Pitek   |  Rýchla aktualita

graf_rastFórum sa bude okrem iného zaoberať aj iránskym jadrovým programom a mierovými rokovaniami o Sýrii.

Čítajte viac...

Európska únia vyšle vojakov do Stredoafrickej republiky

EU Ministri zahraničných vecí rozhodli, že Európska únia vyšle 1,000 vojakov a finančnú pomoc do Stredoafrickej republiky za účelom humanitárnej výpomoci a stabilizácie situácie. Vojaci budú dohliadať na situácie po dobu šiestich mesiacov a následne odovzdajú kontrolu krajiny Africkej únii.
Čítajte viac...

Presun účtu bude bezplatný, bankové poplatky sa sprehľadnia

resized__150x112_paragraf_I Vyššia informovanosť spotrebiteľov a prehľadnejšie bankové poplatky. Také sú ciele novely zákona o platobných službách, ktorú predložilo MF SR do pripomienkového konania. MF SR zároveň navrhuje, aby bol presun a zrušenie účtu bezplatné a bez obmedzení pre spotrebiteľa.
Čítajte viac...

Podanie na Ústavný súd - Zákon o pomoci v hmotnej núdzi

18.01.2014Verejný ochranca práv (Spracoval: Michael Válek )   |  Rýchla aktualita
paragraf_II Zákon o pomoci v hmotnej núdzi je podľa verejnej ochrankyne práv Jany Dubovcovej v rozpore nielen s viacerými článkami Ústavy SR, ale aj s Listinou základných práv a slobôd; Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd; Medzinárodným paktom o občianskych a politických právach; Dohovorom Medzinárodnej organizácie práce o zrušení nútenej práce č. 105 a tiež Dohovorom o nútenej alebo povinnej práci č. 29.
Čítajte viac...

Zomrel bývalý premiér Štátu Izrael Ariel Šaron

91522_004_2837D17A Vo veku 85 rokov zomrel Ariel Šaron, ktorý slúžil ako premiér Izraleského štátu v rokoch 2001 až 2006 a taktiež ako minister v piatich rôznych rezortoch. Šaron bol taktiež veliteľom Izraelskej jednotky vo Vojne o nezávislosť v roku 1948 a bol považovaný za jedného z najlepších vojenských stratégov Izraela.
Čítajte viac...

Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. proti Slovenskej republike (č. 2) a (č. 3)

espl V prípade Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. proti Slovenskej republike (č. 2) sťažujúca sa spoločnosť žalovala Slovenskú republiku pre porušenie práva na spravodlivé konanie podľa článku 6 ods. 1 Dohovoru na ochranu ľudských práv a základných slobôd (ďalej len „Dohovor“) a práva na slobodu prejavu podľa článku 10 Dohovoru.
Čítajte viac...

Rozsudok ESĽP vo veci Maxián a Maxiánová proti Slovenskej republike

esplSťažovatelia sa sťažovali podľa článku 6 ods. 1 Dohovoru na neprimeranú dĺžku konania o zrušenie podielového spoluvlastníctva k nehnuteľnosti, vedeného na Okresnom súde Dunajská Streda a Krajskom súde v Trnave. Okrem toho sa sťažovali na porušenie článkov 8 a 13 Dohovoru a článku 1 Protokolu č. 1.
Čítajte viac...

Na nebankové subjekty bude dohliadať NBS

08.01.2014aktuality.sk (Spracoval: Bc. Lukáš Pitek )   |  Rýchla aktualita

resized__112x150_NBSVláda schválila Koncepciu ochrany spotrebiteľov na finančnom trhu, kde okrem iného sa touto koncepciou rozširujú právomoci Národnej banky Slovenska (NBS) pri dohľade nad nebankovými subjektmi.

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
MailPošlite svoj príspevok

Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

Podmienky zverejnenia